SlavneVily.czSlavneVily.cz

Slavné vily.cz - Slavné vily Čech, Moravy a Slezska

Skočit na obsah

Hans Richter

Hans Richter se narodil 14. dubna 1882 v severočeském Šluknově (kterému se tehdy říkalo Království), architekturu studoval v Drážďanech a po dokončení studií zde pokračoval v práci jako samostatný architekt s vlastní kanceláří.

Několik jeho realizovaných projektů nalezneme na severu Čech, pracoval například i pro teplickou radnici, pro kterou navrhoval rozšíření centra města. První vily postavil právě v severních Čechách, kde se narodil, k jeho ranným realizacím patří ústecká Hellerova vila, stavba s charakteristickou, osobitou tvářností, řazená spíše ještě k expresionismu, poznamenaná však již různými jinými vlivy. Hans Richter tehdy teprve hledal cestu k převratným myšlenkám funkcionalismu a „nové věcnosti“. O něco později se stal jejich průkopníkem, jedním z čelních drážďanských představitelů hnutí "nová věcnost" v Drážďanech, což se příliš nelíbilo nacistickému režimu.

Hans Richter zemřel v německých Drážďanech, 10. prosince roku 1971.

Názory k architektovi

Ke architektovi nebyly zatím napsány žádné názory. Můžete být první!

Prosíme všechny čtenáře, aby v příspěvcích nepoužívali sprostá slova či napadající a jakékoliv osočovací výrazy. Děkujeme mnohokrát. Redakce SlavnéVily.cz.

Nový příspěvek do diskuse(nechte pole nevyplněné) tři plus tři? (číslo)
TOPlist SEO Rozcestník