- Nacházíte se: Úvodní strana
 - Vily
 - Praha
 - Vila Františka Langera
 
Vila Františka Langera
FOIBOS - 1. 6. 11:45
	
	
	
	
Stavbou svého rodinného domu pověřil architekta Karla Honzíka lékař, spisovatel a dramatik František Langer (1885 až 1965).
Informace o vile
Nad Cementárnou 23, čp. 331/XV, Praha 4-Podolí
Stavebník: František Langer
Architekt:  Karel Honzík
Sloh: funkcionalismus
1929 - 1930
Stavbou svého rodinného domu pověřil architekta Karla Honzíka lékař, spisovatel a dramatik František Langer (1885 až 1965). Spisovatel Langer patřil mezi příslušníky takzvané čapkovské generace. Architekt Karel Honzík navrhl vilu na svažitém pozemku v zahradní čtvrti nad Podolím ve funkcionalistickém stylu. Na hlavním, uličním průčelí použil výrazného horizontálního členění pásovými okny a zábradlím při terase v prvním patře. 
Soutěže
Moje slavná vila
Právě jsme soutěž Moje slavná vila ukončili a vylosovali výherce. Přesto Vám nabízíme možnost nesoutěžně se podělit o zajímavé fotografie z procházek a výletů!
Míjíte na svých každodenních cestách krásné nebo zajímavé domy? Všímáte si osobitých staveb ve svém okolí? Možná, že nevznikly pod rukama světoznámých architektů, možná nezměnily dějiny bydlení. Jsou-li ale součástí "genia loci" vaší ulice, čtvrti, nebo města, zaslouží si, aby se o nich vědělo.
Nové diskuse
- Vila Gustava Deutsche
 - Vila Olomouc, Na Vozovce 5
 - Zajímavosti
 - vila ve Velkém Oseku
 - VILA SPIRO Větřní
 - Pomoc pri hledani mista, kde stoji vila
 - Pomoc pri hledani mista, kde stoji vila
 - Kde zjistím historii vily?
 - Vila Josefa Bartoně
 - vily v Bohumíně
 - Suchardova vila v Nové Pace
 - Vila v Kloboukách u Brna
 - Mužík vs. socialistická architektura
 - Vila F.Grohmanna
 - Ludersdorfova vila
 

Slavné pražské vily

