SlavneVily.czSlavneVily.cz

Slavné vily.cz - Slavné vily Čech, Moravy a Slezska

Skočit na obsah

Zprávy

Fotografie z vernisáže Slavné vily Olomouckého kraje

FOIBOS (text a foto) - Z redakce (18.6.2007 00:00)
Ve středu 13. června se v Muzeu umění Olomouc uskutečnila vernisáž výstavy Slavné vily Olomouckého kraje. Pro přiblížení atmosféry z vernisáže vám přinášíme několik fotografií.

Slavné vily Olomouckého kraje pod lupou

Architekt.cz, FOIBOS (foto) - Napsali o nás (14.6.2007 00:00)
Pět desítek významných vil Olomouckého kraje od poloviny 19. století do současnosti mapuje výstava, která probíhá v Muzeu umění v Olomouci. Jednotlivé vily na výstavě připomínají fotografie, plány, kresby, ale i dobový nábytek a modely.

Livia Klausová zahájila výstavu Slavné vily Olomouckého kraje

B. Kolář (text), FOIBOS (foto) - Napsali o nás (13.6.2007 00:00)
Ve středu 13. června se v Muzeu umění Olomouc uskutečnila vernisáž výstavy Slavné vily Olomouckého kraje. Mimořádnost této společenské, kulturní a umělecké události nebyla náhodná a odvíjela se od výzkumného a badatelského projektu, kterým v průběhu několika let bude zmapována výstavba rodinných sílel v České republice od 19. století do současnosti.

Autoři výstavy mapovali osudy starých vil

Lidové noviny - Morava - Napsali o nás (13.6.2007 00:00)
Pět desítek významných vil Olomouckého kraje mapuje výstava, která dnes začne v Muzeu umění v Olomouci. Současně vychází kniha Slavné vily Olomouckého kraje, která navazuje na podobné knihy o rodinných sídlech pražských a brněnských.

Slavné vily Olomouckého kraje

FOIBOS (text a foto) - Z redakce (13.6.2007 00:00)
Architektonicky významná či zajímavá rodinná sídla, která vznikala od poloviny 19. století do současnosti na území olomouckého regionu, mapuje výstava Slavné vily Olomouckého kraje v Muzeu moderního umění a stejnojmenná publikace vydaná při této příležitosti.

Krok k „vile snů“- koupě publikace Slavné vily

FOIBOS - Z redakce (11.6.2007 21:30)
V každé zakoupené knize Slavné vily, počínajíce publikací Slavné vily Olomouckého kraje bude vložen slosovatelný anketní korespondenční lístek. Hlavní cenou v závěru ankety bude „vila snů“, kterou si může postavit vylosovaný podle projektu vypracovaného od přední architektonické kanceláře.

ARCHITEKTURA: Brněnské vily

arch. Zdeněk Lukeš - Napsali o nás (11.6.2007 21:26)
Dvakrát jsem psal v poslední době o nových knihách o architektuře - viz zde a zde. Takže do třetice: dnes představím knížku Slavné brněnské vily, kterou vydal Foibos v edici, v níž už vyšly Slavné pražské vily a Významné stavby Prahy 5.

Z článku na archiweb 12. 12. 2006

Archiweb - Napsali o nás (11.6.2007 21:25)
O architektuře 20. století v Brně i jinde v republice byla do našich dnů vydána dlouhá řada pojednání - syntéz a přehledů, monografií, medailonů, katalogů a průvodců. Postupně se tak daří splácet dluh, který měl český dějepis umění ještě do nedávné doby zejména vůči meziválečné architektuře, jejímuž poznání a prezentaci dlouho bránily ideologické výhrady komunistického režimu.

Z článku Jana Kratochvíla: Trojí oslava individuálního bydlení

J. Kratochvíl (mfDnes 9.6.2006) - Napsali o nás (11.6.2007 21:21)
…Státem podporované kulturní instituce zatím nepochopily, jak velký potenciál se skrývá v tématu individuálního bydlení. V České republice bychom mohli dosavadní výstavy o rodinných domech a vilách spočítat na prstech jedné ruky. O publikacích nemluvě.

Praha chce otevřít Rothmayerovu vilu veřejnosti

FOIBOS (text a foto) - Z oboru (4.6.2007 21:32)
Praha - Pražský magistrát chce veřejnosti otevřít Rothmayerovu vilu, kterou nyní kupuje od současného vlastníka. Majitel nabídl městu břevnovskou budovu se zahradou za 12 milionů korun. Po koupi se bude nejprve opravovat. Příspěvek na rekonstrukci slíbilo ministerstvo kultury, řekl dnes novinářům radní Milan Richter (ODS).
TOPlist SEO Rozcestník