SlavneVily.czSlavneVily.cz

Slavné vily.cz - Slavné vily Čech, Moravy a Slezska

Skočit na obsah

Repríza sedmého dílu pořadu Slavné vily

FOIBOS - 15. 11. 10:39
Repríza sedmého dílu pořadu Slavné vily

Reprízu sedmého pořadu o vilách a lidech, po jeho úterní premiéře v 16 hodin 30. října, je možné si poslechnout z neděle na pondělí 19. listopadu pětatřicet minut po půlnoci opět na stanici Český rozhlas 3 Vltava.

Půlhodinový dokument posluchačům nabídne jako pokaždé pohled odborníka na několik nejvýznačnějších vilových objektů z daného období a také setkání se současnými obyvateli těchto domů.

Podtitul sedmého dílu zní Funkcionalismus v Praze, a tak tentokrát zájemce o architekturu, ale i historii čeká rozhlasová procházka po vilách, které byly v hlavním městě postaveny ve 20. a 30. letech minulého století ve funkcionalistickém stylu. Těšit se mohou na návštěvu vil Janákovy a Paličkovy na Babě anebo vily Lídy Baarové na Hanspaulce. Chybět nemůže ani prohlídka světoznámé Müllerovy vily, kterou projektoval Adolf Loos.

Na otázky reportéra Václava Žmolíka bude tentokrát odpovídat a vily i osudy jejich majitelů přiblíží historik architektury Zdeněk Lukeš.

Pořady jsou připravovány ve spolupráci s nakladatelskou edicí Slavné vily, vydávanou uměleckou agenturou Foibos. Vedle slavných brněnských vil budou představeny slavné vily Olomouckého kraje a postupně také vily všech dalších krajů ČR.

Fotografie z předpremiéry rozhlasového cyklu Slavné vily

V pondělí 24. září 2007 se v Trmalově vile uskutečnila slavnostní předpremiéra prvního dílu rozhlasového dokumentárního cyklu Slavné vily, přátelské setkání s jeho tvůrci a s hlavními tvůrci stejnojmenné knižní řady. Pozvání přijala paní Livia Klausová, která je také laskavou patronkou projektu Slavné vily Čech, Moravy a Slezska.

foto: Jiří Podrazil

Názory ke článku

Ke článku nebyly zatím napsány žádné názory. Můžete být první!

Prosím všechny čtenáře, aby v příspěvcích nepoužívali sprostá slova či napadající a jakékoliv osočovací výrazy. Děkuji mnohokrát. Vaše SlavneVily.

Nový příspěvek do diskuse(nechte pole nevyplněné) tři plus tři? (číslo)

Hodnocení článku

Nejlepší známka je 1, nejhorší známka je 5.
TOPlist SEO Rozcestník