SlavneVily.czSlavneVily.cz

Slavné vily.cz - Slavné vily Čech, Moravy a Slezska

Skočit na obsah

Kaplického knihovna, aneb stále se něco děje

Zaslal: Jana Válková - 11.10.2007 13:10

Nad projektem knihovny na Letné se stahují mračna. Zdá se, že zastupitelé z pražské ODS se rozhodli zabránit realizaci stavby na Letenské pláni, přestože v loňském roce vybudování Národní knihovny na Letné zastupitelstvo odsouhlasilo. Tehdy se však jednalo o knihovně, jejíž konkrétní podobu nikdo neznal. V současnosti se hovoří jak o možnosti pozměnit projekt, tak o hledání nového místa, zřejmě dál od centra Prahy. Odvážná stavba Jana Kaplického tedy stále zůstává předmětem ohnivých diskuzí.


Názory k diskusnímu tématu

Prosím všechny čtenáře, aby v příspěvcích nepoužívali sprostá slova či napadající a jakékoliv osočovací výrazy. Děkuji mnohokrát. Vaše SlavneVily.

Zaujalo vás toto téma? Máte k němu co říci? Přidejte svůj názor.
Nový příspěvek do diskuse(nechte pole nevyplněné) tři plus tři? (číslo)
Zaslal: FFF - 29.1.2009 19:45 - Odpovědět
ano!
Knihovna by Praze slušela!
Zaslal: Dana - 29.1.2009 18:21 - Odpovědět
Kaplický nahoře
Taky mi to připadá hrozné. Hlavně kvůli té holčičce. Ale na druhou stranu je pravda, že pořizovat si miminko v tomhle věku už je vždycky trochu riskantní věc.
Zaslal: Markéta Herbertová - 29.1.2009 18:15 - Odpovědět
Kaplický nahoře
Je mi z toho dost smutno.
Zaslal: Jana | e-mail - 15.1.2009 07:41 - Odpovědět
Kaplický už to řídí zhora
Je mi dnes velmi smutno!!! Pan Kaplický zemřel v den, kdy se mu narodila dcera...To je obvykle přirozený koloběh života, ale na jeho smrti se určitě podepsal stres a nesnesitelná bezmocnost nad naší "českou" malostí. Škoda. Jsem věřící a neztrácím naději, že má nyní pokoj, narozdíl od těch co ještě žijí a jistě mají výčitky svědomí. Pokud je nějaká spravedlnost, tak já věřím, že knihovna bude nakonec stát - na jeho památku i přímluvu...
Zaslal: Hela | e-mail - 16.1.2009 10:28 - Odpovědět
Re: Kaplický už to řídí zhora
Když nebude knihovna, tak bude Rejnok v Č. Budějovicích a pánové z Prahy tam budou ještě velmi rádi jezdit na kongresy:)!!! - bude to přece krásná a slavná stavba od pana Kaplického.
Zaslal: Tom | e-mail - 24.6.2008 19:58 - Odpovědět
chobotnice
Bavím se nad stupiditou příspěvků a humbuku kolem stavby architekta Kaplického.Jednou vyhrál mezinárodní soutěž a hotovo.Pokud někdo prohraje,tak je přece poraženým a musí se s tím smířit.Ostatně v porotě byli uznávaní odborníci.Jestli se prokáže,že v soutěži byla korupce,zmanipulování nebo něco jiného,tak ať se to vyšetří a viníci nechť jsou potrestáni.
Zaslal: Jana Válková - 27.6.2008 11:11 - Odpovědět
Re: chobotnice
O pět příspěvků níž jste se k tomu vyjadřoval poněkud jinak;-)
Zaslal: David - 18.6.2008 18:26 - Odpovědět
Knihovna
Paříž se Eiffelovy věže také zžíkala a co z ní má ted? Díky ní je to nejznámější město planety.
Zaslal: Dixi - 29.4.2008 19:27 - Odpovědět
kaplického knihovna - zlatá
Přepracovaný návrh je překrásný, patří do Prahy, ukazuje, že Praha žije, patří na Letnou!!!!!
V ůoslední barevné úpravě je to skvost moderní architektury!!!!
Zaslal: arbitraz - 28.4.2008 13:09 - Odpovědět
MAGISTRAT HL.MESTA PRAHY MUSI DAT POZEMEK NA MEZINARODNI SOUTEZ
neni to jen Kaplickeho knihovna, ale tymu FUTURE SYSTEMS, ktery zvitezil v mezinarodni soutezi. To, ze nebyly vyjasnene pozmky pro tuto soutez je v tuto chvili jiste a to, ze se teto zodpovednosti Magistrat zrika je nemozne. Magistrat musi prodat pozemky, jelikoz bez nich se v Praze zadna statni stavba nepostavi.
Zaslal: redit - 15.4.2008 20:32 - Odpovědět
O čem vlastně mluvíme?
Není pochyb o tom, že názory příznivců i odpůrců realizace Kaplického návrhu stavby Národní knihovny na Letenské pláni se podstatně rozcházejí a obě strany mohou být celým procesem značně znechuceny. Čím jsem ale znechucen já? Tím, že se ale VůBEC nebere do úvahy to, oč by mělo jít - dle mého názoru - v první řadě: Komu má sloužit tak drahá a tak problematická stavba? Kdo ze všech diskutujících byl kdy v Národní knihovně? Nepleťte si ji, prosím, s Univerzitní knihovnou, nebo se Státní technickou knihovnou. Národní knihovna - pokud vím - neslouží čtenářům, nepůjčuje knihy, navštěvují ji jen badatelé k prezentačnímu studiu. Je to vlastně jakýsi centrální archiv, nemýlím-li se. Proč musí být tedy na Letenské pláni, proč musí být tak drahý? Nesouvisí to s plány na komerční využití dosavadních prostorů Národní knihovny v Klementinu? Rád bych se mýlil!
Zaslal: Tom | e-mail - 25.4.2008 18:58 - Odpovědět
Re: O čem vlastně mluvíme?
Zajímavý názor, o tom jsem vůbec nepřemýšlel.
Zaslal: Tom | e-mail - 29.3.2008 20:14 - Odpovědět
Knihovna
Kaplického knihovna je architektonický skvost, který byl přímo navržen na Letenskou pláň. Bohužel, nyní již nejde o samotnou stavbu, ale o politický boj, zda postavit nebo nepostavit tuto stavbu kdekoliv na území ČR. Domnívám se, že pan Kaplický prosadí stavbu v jiném evropském městě, bohužel ne v Praze.
Zaslal: jiřin - 28.2.2008 06:52 - Odpovědět
Knihovna
myslím že stavba pana Kaplického nemá chybu, Pražáci sou hloupý, že si nechaly tak nádhernou stavbu uniknout mezi prsty, ale to je o nich známo.Jsem z Brna a moc se na vaše působení ve městě těším!!!
Zaslal: Marie Strouhalova - 13.1.2008 10:43 - Odpovědět
Knihovna
..upřímně - Vám se ta knihovna opravdu líbí???..její vzhled??..(vždyť vypadá jako plivanec a ta fosforová barva..)...
Zaslal: Dušan Fürst, ing. | e-mail - 3.1.2008 13:56 - Odpovědět
Blob
Bojovat proti usnesení zastupitelstva? No, asi se pánové z pražské ODS snaží vyhovět zpátečníkovi - svému čestnému předsedovi.
A proč v diskusi o Kaplického knihovně nezazněl krásný příklad z Paříže, která brojila proti výstavbě Eiffelovy věže? Světovost Eiffela i Kaplického jsou asi tak na stejné úrovni, ale v Pařiži zřejmě neměli malinkaté človíčky české národnosti - čecháčky, takže věž postavili.
Zaslal: Kája | e-mail - 2.1.2008 12:44 - Odpovědět
Nová knihovna
.... konečně, když můžeme mít v Praze celosvětové unikum, tak se zase ozývají "malí čecháčkové" se svým "čecháčkovstvím"! Projekt je nadčasový a mně se líbí !nemůžeme jen stále stavět nevýrazné budovy. Funkčnost je rovněž na světové úrovni, tak proč stále otálet ....
Zaslal: Kája | e-mail - 2.1.2008 12:43 - Odpovědět
Nová knihovna
.... konečně, když můžeme mít v Praze celosvětové unikum, tak se zase ozývají "malí čecháčkové" se svým "čecháčkovstvím"! Projekt je nadčasový a mně se líbí !nemůžeme jen stále stavět nevýrazné budovy. Funkčnost je rovněž na světové úrovni, tak proč stále otálet ....
Zaslal: Dana Kohoutová - 14.12.2007 11:41 - Odpovědět
Letná
No, a viděli jste tu hroznou díru do země, která teď zabírá skoro čtvrtinu Letenské pláně? Bude to tunel, nádhera. To bych tam radši měla sedm knihoven vedle sebe...
Zaslal: Anna - 1.12.2007 08:16 - Odpovědět
knihovna
je to celé zvláštní, že se tady dohadujeme o tom jestli ano či ne ??? Polovině starších lidí se to nelíbí ale mám dojem, že v té době kdy se snad tato knihovna postaví jim to bude jedno.... dojem, že tato knihovna se sem nehodí je nadmíru pozastavující, dříve architek taky stavěl vele sebe baroko a renesanci a niokomu se to nezdálo "divné nebo zvláštní"tak nechápu proč se ted tady řeší tohle ???? opravdu by mě zajímalo kaplicky je celosvětově uznávaný architekt jen tady jím opovrhují je to strašné naprosto otřesné jsem zcela znechucena z české republiky a jejího názoru na tuto knihovnu ..
TOPlist SEO Rozcestník