SlavneVily.czSlavneVily.cz

Slavné vily.cz - Slavné vily Čech, Moravy a Slezska

Skočit na obsah

Menu Poslání:

Poslání

To nejlepší z ateliérů Ludwiga Miese van der Rohe, Jana Kotěry, Adolfa Loose, Josefa Gočára a desítek dalších. To nejlepší z architektury vil a rodinných domů od XIX. století do dneška. To nejlepší ze slavných vil všech regionů a krajů.

Stavební poklady – vily a rodinná sídla

V naší zemi máme kulturní poklady, které nemají dosud publicitu, jakou by si zasloužily. Je třeba ukázat současníkům i světu pozoruhodné dílo, stavební zázrak skrytý v architektuře vil a rodinných sídel po celých Čechách, Moravě a Slezsku.

Od poloviny 19. století až do dnešní doby vznikají na našem území desítky staveb, jež ve své vývojové linii a ve svém celku tvoří ucelený soubor, svědectví o kulturní, estetické, umělecké i technické úrovni doby. Jejich stavebníci a majitelé, díky bohatství, rodícímu se ve společnosti se vznikem strojové výroby, s průmyslovou revolucí, mohli stavět a budovat kultivovaná rodinná sídla, vily, později rodinné domy a zapojit do jejich projektování a výstavby nejlepší architekty od nás i z okolní ciziny.

Praha, Brno, Ostrava, Plzeň, Olomouc, Karlovy Vary, Hradec Králové, České Budějovice, Liberec, Ústí nad Labem, Zlín, Pardubice, Jihlava a další města a místa se pyšní architektonickými skvosty - svými vilami. Zmapovat je a ukázat současníkům toto bohatství, poučit se z jejich stavební profesionální úrovně a přetavit toto poučení pro potřeby dneška - to je naše povinnost, které se jako umělecká agentura chápeme. Je to výzva, kterou chceme přijmout a realizovat v projektu Slavné vily Čech, Moravy a Slezska.

Projekt prezentace vil Čech, Moravy a Slezska

Umělecká agentura Foibos má za sebou úspěšnou prezentaci pražských vil. Nejdříve na panelech v sídle firmy v Trmalově vile v Praze 10, později ve výpravné publikaci Slavné pražské vily. Tato zkušenost nám ukázala cestu.

Popis vybraných vil a rodinných sídel Prahy, informace o jejich stavebnících a majitelích, portréty slavných architektů, pozvánka k procházkám po slavných a zajímavých objektech - to všechno se koncentrovalo do knihy, která má stále velký úspěch u čtenářů, po které je stále poptávka. Stejnou zkušenost potvrdilo vydání publikace a výstava Slavné brněnské vily v polovině roku 2006.

Ohlas naší činnosti a zájem široké odborné i laické veřejnosti nás přivedl k myšlence pracovat na komplexním projektu prezentace vil Čech, Moravy a Slezska a dovést k úplnosti obraz o vilách a rodinných sídlech na našem území.

TOPlist SEO Rozcestník