SlavneVily.czSlavneVily.cz

Slavné vily.cz - Slavné vily Čech, Moravy a Slezska

Skočit na obsah

Tak co uděláme s tou knihovnou?

Zaslal: Jirka | e-mail - 28.6.2007 10:42

Velmi si vážím pana architekta Kaplického a těším se, až ta Národní knihovna bude otevřena pro veřejnost. Jen více takových odvážných staveb do centra Prahy!


Názory k diskusnímu tématu

Prosím všechny čtenáře, aby v příspěvcích nepoužívali sprostá slova či napadající a jakékoliv osočovací výrazy. Děkuji mnohokrát. Vaše SlavneVily.

Zaujalo vás toto téma? Máte k němu co říci? Přidejte svůj názor.
Nový příspěvek do diskuse(nechte pole nevyplněné) tři plus tři? (číslo)
Zaslal: redit - 15.4.2008 21:06 - Odpovědět
Nechali jsme si zamotat hlavy!
Myslí, že celý problém se ubírá úplně nesprávnou cestou - i na této diskusi je vidět, že většina lidí si neuvědomuje k čemu slouží Národní knihovna. Vždyť nejde o půjčovnu, paní Renata Pokorná, ani paní Jiřina (viz níže) si do ní nikdy nepůjdou půjčit knížku. Jde o jakousi formu archivu, určenou vesměs pro badatele k prezentačnímu studiu. Jen málokdo z nás se do ní za celý svůj život vypraví!
Proč musí tedy být na Letné, proč musí být tak drahá? Proč se mi stále vnucuje myšlenka, zda její realizace nesouvisí s plánovaným novým KOMERČNÍM využitím stávajících prostor NK v Klementinu?
Představte si třeba, že Guvernér Státní banky (má dost prostředků) by si usmyslel postavit na Letenské pláni Centrální Depozitář pro zlaté zásoby- (odpusťe, trefnější příměr mne nenapadá) - souhlasili byste s tím, aby si na to vypsali takovouhle architektonickou soutěž a rádi byste se podíleli na financování takové stavby ze státního rozpočtu?
Zaslal: Magda - 18.10.2007 14:49 - Odpovědět
knihovna
jsem ráda, že ji nepostaví
Zaslal: Renata Pokorná - 10.10.2007 07:59 - Odpovědět
knihovna
Osobně se mi projekt líbí. Děkuji panu Kaplickému a těším se na první knížku, kterou si tam půjčím...
Zaslal: Radka Y. - 10.10.2007 13:03 - Odpovědět
Re: knihovna
no já vám nevím...
Zaslal: Anna H. - 9.10.2007 12:34 - Odpovědět
knihovna
Podle mého názoru je dobře, že v Praze přibývají zajímavé a ovážné stavby.
Zaslal: Miloš Drápal - 4.10.2007 12:32 - Odpovědět
tak co uděláme s tou knihovnou?
Obávám se, že my už nic, můžeme o ní maximálně debatovat, ale to je úplně všechno co s tím můžeme dělat. Je dávno rozhodnuto, stejně jako se už dávno rozhodno o tom tunelu na Letenské pláni. A nemám z toho radost
Zaslal: Honza Bednář - 4.10.2007 12:34 - Odpovědět
Re: tak co uděláme s tou knihovnou?
Problém je, že u nás se o všem jenom mluví. I kdyby měli obyčejní lidé příležitost nějak víc se do věci vložit, stejně by si o tom spíš popovídali u piva než aby přiložili ruku k dílu. Jsme takový váhavý národ, a tak by nám možnost jednat příliš nepomohla.
Zaslal: gábina - 1.10.2007 09:06 - Odpovědět
knihovna
Je to skvělý projekt!
Zaslal: Karolína - 26.9.2007 08:45 - Odpovědět
Kaplického knihovna
Vůbec si knihovnu na Letné neumím představit. Připadá mi, že bude hrozně veliká. Radši bych ji postavila jinde.
Zaslal: Dana Volejníková - 25.9.2007 11:59 - Odpovědět
knihovna
Knihovna pana Kaplického bude podle mého názoru hodnotným a jedinečným příspěvkem do architektury města.
Zaslal: Dana - 23.9.2007 20:11 - Odpovědět
Praha
Nelíbí se mi přespříliš moderní budovy v centrální části Prahy. Město je půvabné, protože ta stará architektura je pro nás mnohem přirozenější.
Zaslal: Naďa - 23.9.2007 19:45 - Odpovědět
knihovna
Moc tomuto projektu fandím, stadion Sparty a okolní domy jsou hrozně ošklivé - a co teprve ta zaplivaná točna autobusů na konci parku! Cokoli by bylo lepší než současnost a pan Kaplický, to je moc dobré.
Zaslal: Adam Vaverka - 23.9.2007 19:43 - Odpovědět
Pankrác a knihovna
Mnohem raději bych viděl výškové budovy na Pankráci (momentálně tolik diskutované kvůli UNESCU) a obešel se bez knihovny na Letné. Jsem přesvědčen o tom, že Pankrác panorama Prahy nijak zásadně neporuší, nově navrhované domy nejsou o moc vyšší než ty stávající, spíše by snad měly vyplnit mezery mezi tím co už tam stojí. U Letné bych to s neporušením atmosféry neviděl tak růžově...
Zaslal: Luboš Zíma - 23.9.2007 19:35 - Odpovědět
styly
S tou architektonickou pestrostí máte pravdu, nakonec třeba Dům u černé matky boží v Celetné ulici byl svého času skandálem, a jak jsme na něj dnes hrdí. Denodenně před ním stojí hloučky turistů a obdivně se dívají nahoru na ten krásný kubismus.
Zaslal: Jan Tomeš - 23.9.2007 19:33 - Odpovědět
Praha a styly
Jsem zastáncem knihovny na Letné. Praha je zajímavá tím, že v ní nalezneme všechny slohy od románského až po tu nejsoučasnější současnost, spojené do organického celku. Je proto důležité stavět nové kvalitní budovy, abychom "nezaostali" v architektonické jedinečnosti města.
Zaslal: Jiří Přidal - 23.9.2007 19:31 - Odpovědět
knihovna na Letné a ostatní radosti
Řekl bych, že národní knihovna na okraji Letenských sadů je skvělý nápad. Úplně se těším až s půjčenou knihou vyrazím do parku. Nejsem si zcela jistý tím panoramatem, docela se mi líbíl pohled z Letné na Hradčany, který teď asi bude úplně jiný. Jde ale také o ty "hrůzy", které tam stavějí teď, nemyslím, že Letenské pláni prospěje výjezd z tunelu. Tedy s knihou do parku a kolem budou jezdit auta...
Zaslal: Jolana Machová - 23.9.2007 19:27 - Odpovědět
Kaplického knihovna
Pana Kaplického si velmi vážím. Pravda ale je, že bych jeho knihovnu mnohem víc ocenila někde na periferii Prahy. Každodenně chodím po nábřeží a jsem přesvědčená o tom, že od řeky se velmi změní panorama Letné a Hradčan. Trošku jako by tam přistálo UFO.
Zaslal: Leoš | e-mail - 8.7.2007 00:12 - Odpovědět
Národní knihovna
Říkám jí " Okatá mořská vlna " a podle mne je to stavba, která patří do 3.tisíciletí. Tvarově originální, barevná, působí hravě. Nutný kontrast k fádní Spartě, a jedenáctidomu-skoropaneláku zvanému Molochov.
Jedna z výhrad co mne napadá, že ji český Honza bude olupovat krásné barevné trojhranné střešní kachlíky jak perníkovou chaloupku. Kamery a prodej trojhranných suvenýrů to snad pojistí.
Jinak jsem si tam v roce 2012 domluvil rande s mojí ženou, tak snad mi to zkostnatělí architekti a st. Klaus nezkazí ?!?

Jsem ochoten na náš nový krásný objekt národní paměti přispět, stejně jako to učinili mí předkové na Národní divadlo.

Takže ... Na zdar naší národní knihovny

český sklerotik Leoš


Zaslal: Jiřina - 4.7.2007 17:26 - Odpovědět
Národní knihovna
I já si pana architekta vážím, jen mám obavy, zda se projekt vůbec uskuteční, znáte, jak to chodí v podobných případech, držím palce, ať slouží co nejdříve nám všem.
Zaslal: miki | e-mail - 28.6.2007 17:33 - Odpovědět
Odvážné stavby
Jsem příznivcem výškových budov, uvítal bych dostavění Pankráce. Za daných podmínek bych byl schopen hroudu slizu na Letné akceptovat :) Byl jsem v Národní knihovně a koukal na model, takhle "v reálu" mi to připadalo ještě příšernější, než na obrázcích. Národní knihovnu bych si představoval ve veliké, usedlé budově. Budova se mi líbí, ale ne pro daný účel a na daném místě. Ale jestli UNESCO mrakodrapy zakáže a tohle povolí, nevím nevím. Každopádně tohle je vynikající téma na flamewar :) Co člověk, to názor...
TOPlist SEO Rozcestník