SlavneVily.czSlavneVily.cz

Slavné vily.cz - Slavné vily Čech, Moravy a Slezska

Skočit na obsah

Panelové domy - co s nimi dál?

Zaslal: Jana Válková - 10.10.2007 08:23

Státní finance programu zaměřeného na opravy panelových domů byly vyčerpány. Z tohoto důvodu bylo zastaveno přijímání žádostí o dotace. Je pravděpodobné, že mnoha majitelům způsobí tato skutečnost těžkosti, přestože program bude znovu uveden do chodu ihned po schválení rozpočtu na další rok. Peněz určených na opravy však bude znatelně méně než dosud.


Názory k diskusnímu tématu

Prosím všechny čtenáře, aby v příspěvcích nepoužívali sprostá slova či napadající a jakékoliv osočovací výrazy. Děkuji mnohokrát. Vaše SlavneVily.

Zaujalo vás toto téma? Máte k němu co říci? Přidejte svůj názor.
Nový příspěvek do diskuse(nechte pole nevyplněné) tři plus tři? (číslo)
Zaslal: Eva - 21.4.2008 16:04 - Odpovědět
Děkuji pro paní Janu Válkovou
Děkuji za odpověd,jsem ráda,že jste mi odpověděla,třebaže pracuji ve velmi odlišném oboru,zdravotnictví,věci kolem bydlení,domů apod.mám moc ráda a pokud jsem v cizím městě poohlédnu se po vilových čtvrtích.Je zajímavé,jak i ve velmi malých městech je někde pár někde jeden zajímavý dům.Sama jsem bydlela ve vilové čtvrti,kde majitelé byli z Prahy a domy si dávali stavět na letní bydlení.Bohužel,jak šel život a oni odcházeli,noví majitelé mořené dveře natírali na bílo,káceli v krásně založených zahradách a sázali na udržované trávníky zeleninu,kdoule,jasmíny a bílé,žluté akáty měli za nepřítele.To se asi nedělo jen v mém okolí samozřejmě.
Zaslal: Eva - 17.4.2008 15:05 - Odpovědět
Potěšily mne
Potěšily mne kladné reakce na téma panelové domy.Pro Janu Válkovou.....vše je v lidech,ve snaze dohodnout se,domluvit a vyjít vstříct,když jsme se do panelového domu stěhovali,byli jsme mladí,měli jsme nové slušné bydlení a tak se i dobré vztahy vytvářeli dobře a tak nějak snáz.Ve vilové čtvrti odkud jsme přišli také nebylo vše ideální,sousedé se i tam mezi sebou dohadovali,jen o jiných problémech,kdo na které straně opraví plot apod.
Zaslal: Jana Válková - 20.4.2008 22:39 - Odpovědět
Re: Potěšily mne
Děkuji. A držím Vám palce, aby Vaše soužití dobře fungovalo i dál.

Sama bydlím ve starším cihlovém "činžáku" a musím přiznat, že sousedské vztahy jsou tu spíš špatné. Je to asi "velkoměstským" způsobem komunikace, na který většina zdejších obyvatel přistoupila. Lidé jsou trošku nevšímaví a trošku bezohlední... a nemají chuť to jakkoli měnit. A jsem si jistá, že i kdyby se přestěhovali jinam, chovali by se stejně.
Zaslal: eva - 10.3.2008 12:21 - Odpovědět
Také domov
Bydlíme skoro 40 let v paneloém domě a jsme spokojeni,je zde čisto,uklizeno,opravy se provádí v rámci finančních mozností.moc mě štve,když na panelové domy nadávají lidé,co v nich nikdy nebydleli.Vyrůsta zde již třetí generace rodin,zažili jsme narození,svatby i to nejsmutnější.Moc bych si přála,abych ve svém paneláku,ve svém domově mohla dožít.
Zaslal: Tom - 31.3.2008 11:40 - Odpovědět
Re: Také domov
Souhlasím s Evou. Bydlíme v PD jen pár měsíců, ale v ostatních bytech žijí lidé přes 35let. Sousedské vztahy jsou až na pár vyjímek dobré. Nyní máme dům kompletně zateplen, vyměněné okna, nové výtahy apod. Pro naší nynější potřebu ideální stav.
Zaslal: Jana Válková - 28.3.2008 00:11 - Odpovědět
Re: Také domov
Myslím, že je skvělé, když se v místě, kde člověk bydlí, vytvoří fungující komunita. U Vás se to zřejmě podařilo. Sama jsem v panelovém domě nikdy nežila, neumím si to tedy dost dobře představit. Přesto mám pocit, že se v těchhle velkých domech vztahy mezi obyvateli vytvářejí poněkud obtížně... což neznamená, že by to jinde bylo o moc snažší.
Zaslal: Adam Hádek - 18.10.2007 14:53 - Odpovědět
paneláky
osobně bych paneláky jako takové nezavhrhoval. V některých částech Prahy například, jsou postavené docela rozumně. Jsou mezi nimi školy a školky, park a hřiště. Teď stojíme před rozhodnutím co s tím dál a je pravda, že opravy budou velmi nákladné. Jenže máme nějakou jinou možnost? Myslím, že ne...
Zaslal: Honza Martínek - 10.10.2007 09:45 - Odpovědět
rodinné bydlení
No, prostě si musíme všichni sehnat nějaké své bydlení a necháme ty paneláky normálně spadnout
Zaslal: Klára Turečková - 10.10.2007 09:14 - Odpovědět
paneláky
Myslím, že to dopadne tak, že lidé nebudou mít peníze na opravy. Budou čekat až nastřádají nějaké peníze a mezitím se paneláky (už teď mnohdy poněkud přestárlé) začnou ještě víc rozpadat.
Zaslal: Roman S. - 10.10.2007 08:42 - Odpovědět
opravy
Opravy paneláků jsou teď - alespoň v některých případech - opravdu potřeba. Spousta družstev se zadlužila opravami a teď jim to nikdo nezaplatí. Jsem an to tedy opravdu zvědavý, jak tohle dopadne.
Zaslal: Gábina Hl. - 2.4.2008 19:52 - Odpovědět
paneláky
Souhlasím s vámi...
Zaslal: Justyn - 29.3.2008 08:08 - Odpovědět
Re: opravy
Náš panelák je docela příjemné místo k životu.
TOPlist SEO Rozcestník