SlavneVily.czSlavneVily.cz

Slavné vily.cz - Slavné vily Čech, Moravy a Slezska

Skočit na obsah

Kramářova vila

Zaslal: - 18.1.2009 12:24

Diskuse k vile


Názory k diskusnímu tématu

Prosím všechny čtenáře, aby v příspěvcích nepoužívali sprostá slova či napadající a jakékoliv osočovací výrazy. Děkuji mnohokrát. Vaše SlavneVily.

Zaujalo vás toto téma? Máte k němu co říci? Přidejte svůj názor.
Nový příspěvek do diskuse(nechte pole nevyplněné) tři plus tři? (číslo)
Zaslal: Astar Goldbaum | e-mail - 8.3.2009 11:23 - Odpovědět
Kramářova vila ve Vysokém - proč navštívit a proč ne
Kramářova vila - dnešní hotel Větrov ve Vysokém nad Jizerou, je ve vlastnictví pražské s.r.o., která měla zcela jistě dobré úmysly s její budoucností. Vzhledem k okolí tvořenému socialistickými zrůdnostmi, ale i nedostatečnou prací současného stavebního odboru, který v sousedství povoluje i dnes nehodné typy rodinných domů, dovedu pochopit, že se vlastníkovi do objektu a zahrady již nic investovat nechce. Pokud by se vila měla vrátit do původního stavu, bylo by zapotřebí především odstranit socialistické nánosy ( vchod, dřevěné zábradlí terasy, zchátralý plot kolem objektu s typicky socialistickými prvky pseudolidového kovářství ( na všech branách ) a bohužel také konstrukci s vlajkami jednotlivých zemí a hvězdami EU. Objekt navíc částečně lemuje zeď , která je znehodnocena kresbami místní mládeže a věřím, že to musí vlastníka objektu hodně mrzet.
Pokud si nepojedete zalyžovat do tří místních hezkých rodinných areálů a při té příležitosti nebudete chtít vidět Kramářovu vilu, proč ne. Pokud si za tím účelem chcete udělat jen výlet a spatřit český skvost, raději to nedělejte. Současný stav vily ( exteriér i interiér, včetně nábytku) i okolí totiž konzervuje 80. léta minulého století a pan dr. Kramář by z toho byl opavdu hodně, hodně smutný. Rozveselit by ho mohl jen stav jeho pražské vily, které je věnována prvořadá pozornost.
Astar Goldbaum
TOPlist SEO Rozcestník