SlavneVily.czSlavneVily.cz

Slavné vily.cz - Slavné vily Čech, Moravy a Slezska

Skočit na obsah

Fričova vila

FOIBOS - 1. 6. 11:49
Fričova vila

Vila filmového režiséra Martina Friče patří do skupiny funkcionalistických rodinných domů, postavených ve 30. letech podle návrhů architekta Ladislava Žáka.

Další informace o této vile naleznete v publikaci:

Slavné pražské vily
Přemysl Veverka, Radomíra Sedláková, Petr Krajči, Zdeněk Lukeš, Dita Dvořáková, Pavel Vlček

Jedinečná publikace, která prezentuje 63 vyjímečných staveb vilové architektury v Praze. Nové přepracované a doplněné vydání bylo pokřtěno 15. listopadu 2007.
Kniha je momentálně nedostupná.

Nedostupné Vyšla: 14.11.2007
165 x 230 mm | vázaná | 214 stran
ISBN: 978-80-87073-01-8
429.00 Kč

Informace o vile

Na Lysinách 9, čp. 208/XV, Praha 4-Hodkovičky
Stavebník: Martin Frič
Architekt: Ladislav Žák
1934 - 1935
Vila filmového režiséra Martina Friče patří do skupiny funkcionalistických rodinných domů, postavených ve 30. letech podle návrhů architekta Ladislava Žáka. Řešení interiérů zadal Frič vyhledávanému bytovému architektu Josefu Hesounovi, který zařizoval již Fričův byt v činžovní vile v ulici Na Zájezdě na Vinohradech. Architekt Žák pro vilu zvolil půdorys protáhlého obdélníku se zaobleným nárožím. Jižní průčelí prozrazovalo vnitřní uspořádání domu. Pásové okno v předloženém prvním patře sloužilo nerušené vyhlídce ze společenských prostor, které ústily na obytnou terasu. Horní plošina terasy, opatřená lehkým trubkovým zábradlím. Dodnes se dochovalo původní vybavení interiérů nábytkem a precizně navrženými i provedenými kovovými svítidly. Vila zůstala v majetku Fričovy rodiny a stále slouží obytné funkci.

Fotogalerie

Kde vilu najdeteNázory k vile

30.12. 03:52Nový

Zasílání upozornění na nové názory je dostupné jen zaregistrovaným uživatelům. Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte.
TOPlist SEO Rozcestník