SlavneVily.czSlavneVily.cz

Slavné vily.cz - Slavné vily Čech, Moravy a Slezska

Skočit na obsah

Gibiánova vila

Zaslal: - 19.6.2007 07:35

Diskuse k vile


Názory k diskusnímu tématu

Prosím všechny čtenáře, aby v příspěvcích nepoužívali sprostá slova či napadající a jakékoliv osočovací výrazy. Děkuji mnohokrát. Vaše SlavneVily.

Zaujalo vás toto téma? Máte k němu co říci? Přidejte svůj názor.
Nový příspěvek do diskuse(nechte pole nevyplněné) tři plus tři? (číslo)
Zaslal: Stepan | e-mail - 30.7.2013 06:06 - Odpovědět
Zahrada
Napřed byla státem zabavena polovina zahrady - od domu na jih. Zde si postavil novou vilu soudruh přízemí a soudruh první patro z UVKSČ.
Po 1990 zde ubytovali pár slavných (Angelina Jolie...), kteří potřebovali totální ochranu a proto udělali novou podzemní garáž ze severu s přístupem do domu. Pár mega za nic.
Zaslal: Jana - 23.11.2010 07:46 - Odpovědět
rekonstrukce
...to je smutné. Jen těžko můžeme majitelům něco nařizovat, a tak je asi jedinou cestou dlouhodobá práce na "uvědomělosti" - pochopení jedinečnosti každého domu a smysluplnosti jeho "genia loci"...
Zaslal: Hana Lukášová | e-mail - 22.6.2009 21:43 - Odpovědět
necitlivá rekonstrukce
Na vilu jsme se včera byli podívat. Bohužel musím konstatovat, byť jsme s manželem pouze laici se zájmem o moderní architekturu,že rekonstrukce zevnějšku vily proběhla dost necitlivě. Celá vila je obehnána vysokou betonovou zdí, která je ještě prodloužena rákosovou zástěnou. Původní branka stejně jako vrata do garáže byly nahrazeny mohutnými ocelovými vraty tak, že objekt spíše vypadá jako vojensky střežený prostor. Na zahradě jsou ještě vzrostlé stromy, takže o tom, jak vila skutečně vypadá, nebo spíše původně vypadala, se dozvíme pouze z dobových fotografií.
TOPlist SEO Rozcestník