SlavneVily.czSlavneVily.cz

Slavné vily.cz - Slavné vily Čech, Moravy a Slezska

Skočit na obsah

Marešův domek

FOIBOS - 1. 6. 11:36
Marešův domek

Na přelomu desátých a dvacátých let minulého století vzniká řada organizací, orientovaných na výstavbu bydlení pro státní a veřejné zaměstnance.

Další informace o této vile naleznete v publikaci:

Slavné pražské vily
Přemysl Veverka, Radomíra Sedláková, Petr Krajči, Zdeněk Lukeš, Dita Dvořáková, Pavel Vlček

Jedinečná publikace, která prezentuje 63 vyjímečných staveb vilové architektury v Praze. Nové přepracované a doplněné vydání bylo pokřtěno 15. listopadu 2007.
Kniha je momentálně nedostupná.

Nedostupné Vyšla: 14.11.2007
165 x 230 mm | vázaná | 214 stran
ISBN: 978-80-87073-01-8
429.00 Kč

Informace o vile

V Bezpečí 12, čp. 1350, Praha 3-Žižkov
Stavebník: Stavební a bytové družstvo Domov
Architekt: Ladislav Machoň
Sloh:
1922 - 1922
Na přelomu desátých a dvacátých let minulého století vzniká řada organizací, orientovaných na výstavbu bydlení pro státní a veřejné zaměstnance. Jednou z nich bylo i „Obecně prospěšné stavební a bytové družstvo Domov státních i jiných veřejných zaměstnanců pro domky rodinné v Žižkově“, založené v říjnu 1919. Pro kolonii rodinných domků Domov byla určena žižkovská lokalita, vymezená nynějšími ulicemi Za Žižkovskou vozovnou, Na Balkáně, Hraniční a V Domově. Čtyři bloky šedesáti tří přízemních jednodomků, dvoudomků a třídomků s podkrovím vznikly podle návrhu Kotěrova žáka, Ladislava Machoně. V roce 1922 vydal magistrát povolení k jejich užívání. O rok později se do domku na nároží uliček V Bezpečí a Hraniční nastěhoval policejní inspektor František Mareš s manželkou Zdenkou, jejich dcera Zdenka Hulíková tam žije s manželem ing. Hulíkem dodnes.

Fotogalerie

Kde vilu najdeteNázory k vile

K vile nebyly zatím napsány žádné názory. Můžete být první!

Prosíme všechny čtenáře, aby v příspěvcích nepoužívali sprostá slova či napadající a jakékoliv osočovací výrazy. Děkujeme mnohokrát. Redakce SlavnéVily.cz.

Nový příspěvek do diskuse(nechte pole nevyplněné) tři plus tři? (číslo)
TOPlist SEO Rozcestník