SlavneVily.czSlavneVily.cz

Slavné vily.cz - Slavné vily Čech, Moravy a Slezska

Skočit na obsah

Vila s ateliérem v Kobylisích

FOIBOS - 1. 6. 11:53
Vila s ateliérem v Kobylisích

Novostavba vily s ateliérem je nepravidelným hranolem, tvořeným dvěma nadzemními podlažími s vykonzolovanou terasou a bazénkem – je podpírán ustupujícím podlažím zapuštěným v terénu.

Další informace o této vile naleznete v publikaci:

Slavné pražské vily
Přemysl Veverka, Radomíra Sedláková, Petr Krajči, Zdeněk Lukeš, Dita Dvořáková, Pavel Vlček

Jedinečná publikace, která prezentuje 63 vyjímečných staveb vilové architektury v Praze. Nové přepracované a doplněné vydání bylo pokřtěno 15. listopadu 2007.
Kniha je momentálně nedostupná.

Nedostupné Vyšla: 14.11.2007
165 x 230 mm | vázaná | 214 stran
ISBN: 978-80-87073-01-8
429.00 Kč

Informace o vile

U Školské zahrady 23, Praha 8-Kobylisy
Stavebník: Monika a Karel Mrázkovi
Architekt: Karel Mrázek
Sloh:
2000 - 2003
Novostavba vily s ateliérem je nepravidelným hranolem, tvořeným dvěma nadzemními podlažími s vykonzolovanou terasou a bazénkem – je podpírán ustupujícím podlažím zapuštěným v terénu. Dům je zastřešen plochou zelenou střechou. Stavba harmonicky spojuje bydlení s provozem architektonického ateliéru. Obě části mají svůj vlastní vstup a dvě na sobě nezávislá schodiště. Interiér byl zrealizován v duchu jednoduchosti, funkčnosti a srozumitelnosti konceptu s maximálním důrazem na použitý detail. Fasáda je opláštěna cementovláknitými deskami cembonit, přírodním plechem corten a deskami alucobond. Výplně otvorů tvoří čiré sklo v rámech z eloxovaného hliníku. Architekt Karel Mrázek (nar. 1958) navazuje svými minimalistickými projekty na tradici předválečného funkcionalismu.

Fotogalerie

Kde vilu najdeteNázory k vile

K vile nebyly zatím napsány žádné názory. Můžete být první!

Prosíme všechny čtenáře, aby v příspěvcích nepoužívali sprostá slova či napadající a jakékoliv osočovací výrazy. Děkujeme mnohokrát. Redakce SlavnéVily.cz.

Nový příspěvek do diskuse(nechte pole nevyplněné) tři plus tři? (číslo)
TOPlist SEO Rozcestník