SlavneVily.czSlavneVily.cz

Slavné vily.cz - Slavné vily Čech, Moravy a Slezska

Skočit na obsah

Vila v Nebušicích

FOIBOS - 1. 6. 11:51
Vila v Nebušicích

Projekty Stanislava Fialy vznikají v architektonickém studiu D3A, jehož je společníkem spolu s architekty Tomášem Prouzou a Jaroslavem Zimou.

Další informace o této vile naleznete v publikaci:

Slavné pražské vily
Přemysl Veverka, Radomíra Sedláková, Petr Krajči, Zdeněk Lukeš, Dita Dvořáková, Pavel Vlček

Jedinečná publikace, která prezentuje 63 vyjímečných staveb vilové architektury v Praze. Nové přepracované a doplněné vydání bylo pokřtěno 15. listopadu 2007.
Kniha je momentálně nedostupná.

Nedostupné Vyšla: 14.11.2007
165 x 230 mm | vázaná | 214 stran
ISBN: 978-80-87073-01-8
429.00 Kč

Informace o vile

Pod Starou školou 69, Praha 6-Nebušice
Stavebník: Soukromá osoba
Architekt: Stanislav Fiala
2000 - 2001
Projekty Stanislava Fialy vznikají v architektonickém studiu D3A, jehož je společníkem spolu s architekty Tomášem Prouzou a Jaroslavem Zimou. Fialovy návrhy jsou v duchu vytříbeného minimalismu. Vila v Nebušicích představuje dvoupodlažní stavbu se zapuštěným přízemím. Od vstupu prochází hlavní, průhledná komunikační osa přes zádveří až do haly, odkud vedou dveře do všech prostor v přízemí. V prvním patře se rozkládá hlavní obytný prostor, oddělený od zahrady velkoplošně prosklenou stěnou. Posuvné díly této stěny a velký přesah střechy umožňují, aby za příhodných klimatických podmínek dům vytvořil se zahradou jeden celek. K západnímu průčelí přiléhá dlouhá, asi dva a půl metru široká terasa. Vila byla projektována mimo jiné pro uspokojení potřeby stavebníkovy rodiny. V prvním patře se v harmonické jednotě realizují jak individuality členů rodiny, kteří si s chutí užívají vlastní uzavřené soukromí, tak i jejich přirozená touha sdílet s ostatními velký společný prostor. Projekt vznikl za spolupráce inženýrů Víta Mlázovského a Jiřího Václavů, spoluautorkou interiérů je architektka Daniela Polubědovová.

Fotogalerie

Kde vilu najdeteNázory k vile

K vile nebyly zatím napsány žádné názory. Můžete být první!

Prosíme všechny čtenáře, aby v příspěvcích nepoužívali sprostá slova či napadající a jakékoliv osočovací výrazy. Děkujeme mnohokrát. Redakce SlavnéVily.cz.

Nový příspěvek do diskuse(nechte pole nevyplněné) tři plus tři? (číslo)
TOPlist SEO Rozcestník