SlavneVily.czSlavneVily.cz

Slavné vily.cz - Slavné vily Čech, Moravy a Slezska

Skočit na obsah

Heldova vila

Zaslal: - 15.10.2008 11:42

Diskuse k vile


Názory k diskusnímu tématu

Prosím všechny čtenáře, aby v příspěvcích nepoužívali sprostá slova či napadající a jakékoliv osočovací výrazy. Děkuji mnohokrát. Vaše SlavneVily.

Zaujalo vás toto téma? Máte k němu co říci? Přidejte svůj názor.
Nový příspěvek do diskuse(nechte pole nevyplněné) tři plus tři? (číslo)
Zaslal: dr.Tošovský Josef | e-mail - 5.7.2009 07:44 - Odpovědět
Jsem majitelem
V článku o vile se praví:
"Roku 1998 jej koupil soukromý majitel a citlivě zrekonstruoval. Vile se vrátila vnější podoba blízká původnímu návrhu. Výjimku tvoří zazděná terasa v přízemí, která dříve prolamovala boční průčelí a spolu s mohutnou nárožní terasou provzdušňovala hmotu domu." /M. K.
K tomu musím říci, že zazdění terasy a vložení nevhodného okna bylo provedeno ještě za socializmu, tedy již přede mnou, v době kdy tam byly ještě jesle.. Když jsem prováděl rekonstrukci, v které jsem dle autorů "vrátil domu vnější podobu blízkou původnímu návrhu" neměl jsem k dispozici tyto návrhy ani staré plány objektu, což mě moc mrzí.. Ve Varnsdorfu nebyly nalezeny proto, že byly uschovány v Děčínském archívu (jesle byly totiž okresním zařízením), což mě nenapadlo.. Jinak bych určitě i v tomto směru vrátil vile původní a jistě ještě hezčí podobu...
Zaslal: tosov | e-mail - 5.7.2009 07:25 - Odpovědět
architekt srdce
Znám mnoho "slavných" vil, ale tato je skloubením vrcholu estetiky a potřeb majitele, není jen výkladní skříní, ale skříní, kam si rád schovám to nejmilejší, kam zalezu, když je mi ouvej, kde stále nalézám nějaké zapomenuté poklady.. Architekt Fleischer byl opravdovým géniem, byl nejen "architektem luxus", jak je v publikacích nazýván, ale i "architektem srdce", jak dokázal v této stavbě navodit i pocit tepla a štěstí, pravého domova..
Zaslal: tosov | e-mail - 5.7.2009 07:24 - Odpovědět
je báječná
Čím více se seznamuji s vilou, tím více obdivuji, s jakou elegancí, s jakým citem, ale i praktičností byla vystavěna..
Znám mnoho "slavných" vil, ale tato je skloubením vrcholu estetiky a potřeb majitele, není jen výkladní skříní, ale skříní, kam si rád schován to nejmilejší, kam zalezu, když je mi ouvej, kde stále nalézám nějaké zapomenuté poklady.. Architekt Fleischer byl opravdovým géniem, byl nejen "architektem luxus", jak je v publikacích nazýván, ale i "architektem srdce", jak dokázal v této stavbě navodit i pocit tepla a štěstí, pravého domova..
TOPlist SEO Rozcestník