SlavneVily.czSlavneVily.cz

Slavné vily.cz - Slavné vily Čech, Moravy a Slezska

Skočit na obsah

Výstava na FA ČVUT

Zveme Vás na velkou jarní výstavu, která bude probíhat v unikátních prostorách nové budovy Fakulty architektury ČVUT v Praze – Dejvicích. Půl roku po úspěšné výstavě v Národní technické knihovně se veřejnosti opět představí Slavné vily celé České republiky, tentokrát ovšem v konfrontaci se svými sousedkami ze Slovenska. Přijďte nahlédnout do světa architektury rodinného bydlení na výstavě Slavné vily Čech, Moravy a Slezska a Slavné vily Slovenska od 3. do 27. května 2011.

V minulých letech vznikly pod rukama editorů a autorů krásné knihy, přibližující architekturu rodinného bydlení v širokém kontextu slohů, doby, prostředí, životních stylů. Stavby jako takové charakterizují své tvůrce, majitele a obyvatele. Jejich svět přibližuje výstava, která představuje 120 vil v Čechách a 65 vil na Slovensku. Panely s texty a bohatým obrazovým materiálem doprovodí v obou částech výstavy trojrozměrné modely vil.

Výstavu bude doprovázet bohatý program, který bude částečně propojen s nedávno zahájeným Rokem Jana Kotěry. Pro návštěvníky budou připraveny přednášky a komentované prohlídky, vedené předními odborníky na architekturu, na programu bude také procházka po vilách na Hanspaulce.

Využijte jedinečné možnosti obohatit své povědomí o vilové architektuře České a Slovenské republiky ve spojení s návštěvou nových prostor Fakulty architektury.

Budeme se těšit na Vaši návštěvu!

TOPlist SEO Rozcestník