SlavneVily.czSlavneVily.cz

Slavné vily.cz - Slavné vily Čech, Moravy a Slezska

Skočit na obsah

Děkujeme za podporu a spolupráci

MKCR

Znak města Praha

Národní technické muzeum

Uměleckoprůmyslové muzeum

MČ Praha 5

MČ Praha 6

MČ Praha 1

MČ Praha 10

MČ Praha Troja

Obec Architektů

mediální partneři

ČRo

Estate

generální partner

Pražská energetika, a.s.

hlavní partneři

Autodesk Česká republika

Hochtief VSB CZ a.s.

partneři

Rigips, s.r.o.

Velux Česká republika, s.r.o.

V Invest CZ a.s.

Ekologické a inženýrské stavby, spol. s r.o.

Český kutil.cz, s.r.o.

PLANstudio, spol s.r.o.

Architecture Week

pořadatelé

Národní galerie v Praze

Slavné pražské vily

FOIBOS - 7. 4. 21:54
Slavné pražské vily

5. 4. - 16. 6. 2009
kostel sv. Josefa, Fulnek

Výstava SLAVNÉ PRAŽSKÉ VILY nabízí nový pohled do historie i současnosti architektury rodinného bydlení. Přijďte a nahlédněte do tohoto specifického odvětví architektonické tvorby… Naše cesta se vyhýbá monumentálním, všeobecně známým památkám. Zaměřuje se na subtilnější stavby – vily a rodinné domy, jejichž význam a přínos pro další vývoj architektury však není o nic menší. Největší pozornost je věnována právě osobitým a výjimečným vilám, které se v průběhu času staly milníky jednotlivých architektonických směrů a stylů.

Domy jsou představeny prostřednictvím výstavních panelů s texty o samotných stavbách, životech stavebníků i stavitelů, aktuálními i starými fotografiemi.

Expozice

Výstava je otevřena od 5. dubna 2009 do 16. června 2009 v kostele sv. Josefa ve Fulneku.

Kapucínská 288, Fulnek

úterý – pátek, neděle a svátky 9.00 – 12.00 a 13.00 – 16.00 hod.

Běžná otevírací doba: úterý-pátek, neděle 9.00 – 12.00 a 13.00 – 16.00 hod. Mimo otevírací dobu a v zimní sezóně možnost objednání na tel. č. +420 556 741 015 nebo +420 556 701 156, mnj.klaster.fulnek@seznam.cz

Muzeum Novojičínska, p. o.
www.muzeum.novy-jicin.cz

Kniha Slavné pražské vily

Publikace Slavné pražské vily přibližuje tvorbu významných architektů, kteří působili v Praze od konce XIX. do začátku XXI. století. V knize jsou prezentovány významné rodinné domy a vily, které projektovali architekti takových jmen jako Jan Kotěra, Adolf Loos, Josef Gočár, Pavel Janák, Otakar Novotný, Josef Chochol, Adolf Benš, Bohumil Hűbschmann, Ladislav Machoň, Hana Kučerová, Jan Kaplický, Stanislav Fiala a mnoho dalších.

Stavebníky a uživateli domů byly neméně slavné a významné osobnosti jako bratří Čapkové, Vladislav Vančura, Stanislav Sucharda, František Langer, dr. Karel Kramář, Mac Frič, Václav Špála a jiní.

Publikace je koncipována chronologicky a představuje 63 vil tak, jak vznikaly v historickém vývoji, a to nejen z hlediska dějin architektury, ale i společensko-historické situace. Přehled dějinných etap - konec 19. století, přelom století dvacátého spolu s jednotlivými desetiletími až do současnosti – tvoří kapitoly publikace. Každá kapitola obsahuje úvod, po němž následují texty o konkrétních vilách, včetně obrazového materiálu - fotografií, případně architektonických návrhů.

Více o knize Slavné pražské vily.

Názory ke článku

Ke článku nebyly zatím napsány žádné názory. Můžete být první!

Prosím všechny čtenáře, aby v příspěvcích nepoužívali sprostá slova či napadající a jakékoliv osočovací výrazy. Děkuji mnohokrát. Vaše SlavneVily.

Nový příspěvek do diskuse(nechte pole nevyplněné) tři plus tři? (číslo)

Hodnocení článku

Nejlepší známka je 1, nejhorší známka je 5.
TOPlist SEO Rozcestník