SlavneVily.czSlavneVily.cz

Slavné vily.cz - Slavné vily Čech, Moravy a Slezska

Skočit na obsah

Slavné pražské vily

FOIBOS - 21. 5. 16:34
Slavné pražské vily

Trmalova vila
22. května - 1. července 2012


Místo konání: Trmalova vila, Vilová 11, Praha 10
Otevřeno: od 22. května 2012 do 1. července 2012 ÚT-PÁ od 10.00 do 18:00 hodin
Organizátor: FOIBOS BOOKS s.r.o., Foibos Bohemia, o.p.s.

Anotace:

Výstava Slavné pražské vily představuje soubor nejzajímavějších pražských architektonických děl, určených pro rodinné bydlení. Tedy objektů, na nichž se nejrychleji a nejpřesvědčivěji krystalizovala nová podoba architektonických stylů a směrů.

Výstava v Trmalově vile představuje výběr z publikace Slavných pražských vil, která obsahuje celkem 60 objektů. Na počátku časové řady stojí Trojský zámek, vila vystavěná na sklonku 17. století, na konci pak vily z jednadvacátého století. Na výstavu byly vybrány vily slavných architektů, kterými byli například Jan Kotěra, Josef Schulz, Jan Koula, Otakar Novotný ad. A významná jsou také jména některých stavebníků: sochař Stanislav Sucharda, nakladatel Jan Otto, politik Vincenc Kramář, bratři Čapkové. Některé vily jsou až notoricky známé (například Müllerova vila, společné dílo Adolfa Loose a Karla Lhoty), jiné budou pro širší veřejnost překvapením. Druhá polovina 20. století je zastoupena např. vilou Jana Kodeše od Milana Rejchla.

Základ výstavní expozice tvoří panely s obrazovou dokumentací (dobové i současné fotografie vil a jejich interiérů, portréty architektů atd.) a komentujícími texty. Výstava i publikace jsou součástí rozsáhlého projektu Slavných vil ČR, který začala umělecká agentura Foibos připravovat již v roce 1999 a dokončit se ho podařilo v roce 2010.

Názory ke článku

Ke článku nebyly zatím napsány žádné názory. Můžete být první!

Prosím všechny čtenáře, aby v příspěvcích nepoužívali sprostá slova či napadající a jakékoliv osočovací výrazy. Děkuji mnohokrát. Vaše SlavneVily.

Nový příspěvek do diskuse(nechte pole nevyplněné) tři plus tři? (číslo)

Hodnocení článku

Nejlepší známka je 1, nejhorší známka je 5.
Průměrné hodnocení tohoto článku je: 1
(hodnotilo 1 čtenářů)
TOPlist SEO Rozcestník