SlavneVily.czSlavneVily.cz

Slavné vily.cz - Slavné vily Čech, Moravy a Slezska

Skočit na obsah

Děkujeme za podporu a spolupráci

MČ Praha 6

hlavní partneři

Metrostav

Císařský mlýn

partneři

Crowne Plaza

Ekotechnické museum

casua

InterCora

pořadatelé

Praha 6

Písecká brána

Slavné stavby Prahy 6

FOIBOS - 6. 10. 22:00
Slavné stavby Prahy 6

18. 9. - 13. 10 2009
Písecká brána, Praha 6

Výstavní síň U Písecké brány hostí výstavu Slavné stavby Prahy 6, věnovanou architektuře této městské části.

Na 58 panelech výstavy je prezentováno více než sedmdesát nejhodnotnějších příkladů architektury. Nejstarší z nich vznikly v 11. století, nejnovější byly dostavěny teprve nedávno. Každé stavbě je věnován stručný text s popisem dispozičního řešení, použitých konstrukcí a materiálů, s charakteristikou stylu, navíc v  kontextu tvorby příslušného autora i dobového architektonického vývoje. Každý objekt doplňuje archivní a nově pořízená fotografická a plánová dokumentace.

Praha 6 žije v povědomí obyvatel jako město moderní, vniklé především ve 20. století, což je v podstatě pravdivý obraz. Je nicméně pravdou, že je též místem s velmi bohatou minulostí.

Expozice

Písecká brána
K Brusce 5, Praha 6-Hradčany

Výstava je otevřena od 18. září 2009 do 13. října 2009 denně mimo pondělí od 13 do 19 hodin.

Pořadatelé výstavy: MČ Praha 6. Písecká brána, Foibos
Hlavní partneři: Metrostav Development, Rezidence Císařský mlýn
Partneři: Crowne Plaza Prague, Casua, InterCora
Záštita: Mgr. Tomáš Chalupa, starosta MČ Praha 6

Publikace a výstava

Kniha i výstava se věnují architektuře města. Publikace Slavné stavby Prahy 6 vychází jako další díl významné řady nakladatelství Foibos Books „Slavné stavby“, která mapuje architekturu jednotlivých částí hlavního města Prahy a měst republiky. Seznamuje návštěvníky a čtenáře s podrobnými dějinami jednotlivých, historicky a architektonicky význačných objektů. Je tedy zároveň hodnotící studií staveb, které na tom kterém území vznikly.

Klíčem k obsahu rozdělení Slavných staveb Prahy 6 byla tentokrát typologie, nauka o stavbách podle jejich určení. To platí o stavbách 19. a 20. století, starší je potom popsáno a hodnoceno poldle časové a slohové posloupnosti. Kniha i výstava zachycuje výběr nejvýznamnějších budov na území celé Prahy 6.

Především však mají být zábavným čtením a prohlížením pro všechny, kteří dychtí po hlubším poznání, neznamená to však, ža by rezignovaly na požadavek věrohodnosti. Proto se nemohou vzdát ani parametrů odborné publikace a odborné výstavy.

Fotogalerie z vernisáže

Názory ke článku

Ke článku nebyly zatím napsány žádné názory. Můžete být první!

Prosím všechny čtenáře, aby v příspěvcích nepoužívali sprostá slova či napadající a jakékoliv osočovací výrazy. Děkuji mnohokrát. Vaše SlavneVily.

Nový příspěvek do diskuse(nechte pole nevyplněné) tři plus tři? (číslo)

Hodnocení článku

Nejlepší známka je 1, nejhorší známka je 5.
TOPlist SEO Rozcestník