SlavneVily.czSlavneVily.cz

Slavné vily.cz - Slavné vily Čech, Moravy a Slezska

Skočit na obsah

Aktuality z našeho okolí

- 11. 8. 07:28

Vážení přátelé stavitelství, architektury a urbanismu, vstupujeme do druhého měsíce prázdnin a neustále nás znepokojuje ten covid, tak, jak sleduji, stále více také putujete po vlastech českých, moravských a slezských a také po našich stránkách slavných vil. Rádi bychom Vás tedy upozornili na zajímavé události v našem okolí.

Pokud pojedete do Prahy a nebo jste Pražany, máme v Trmalově vile v Praze Strašnicích výstavu Miloše Sedláčka "Architektura - princip myšlenky i hmoty" do níž vybral fotografie s tématikou lidských staveb. V nedávných dnech k zahájení Dnů lidové architektury jsme připravili novou publikaci Lidové stavby Středočeského kraje, kterou vám zde představujeme. V příštích týdnech se také můžete těšit na další naši publikaci o vilové architektuře Slavné vily Prahy 6 – Hanspaulka. Od konce srpna do konce letošního roku budou probíhat architoulky po stavbách pražských architelků – Adolfa Loose, jehož 150. výročí narození letos vzpomínáme, Josefa Gočára, Josefa Chochola, Karla Honzíka, Otakara Novotného a dalších. Chystáme také výstavu a putování po stavbách ostravských architektů, dále výstavu a putování po barokních stavbách lombardských architektů ve Středočeském kraji. V polovině září ve Všechovicích, rodné obci slavného architekty Bohuslava Fuchse, navážeme přetrhnutou nit Putování po jeho stavbách, které jsme spolu s dalšími připravili na počest 125 výročí jeho narození. Informace o termínech těchto akcí sledujte na našich webových stránkách www.slavnevily.cz, nebo www.trmalovavila.eu. Přejeme hezký zbytek prázdnin a vstup do podzimu bez zdravotních komplikací.

Názory ke článku

Ke článku nebyly zatím napsány žádné názory. Můžete být první!

Prosím všechny čtenáře, aby v příspěvcích nepoužívali sprostá slova či napadající a jakékoliv osočovací výrazy. Děkuji mnohokrát. Vaše SlavneVily.

Nový příspěvek do diskuse(nechte pole nevyplněné) tři plus tři? (číslo)

Hodnocení článku

Nejlepší známka je 1, nejhorší známka je 5.
TOPlist SEO Rozcestník