SlavneVily.czSlavneVily.cz

Slavné vily.cz - Slavné vily Čech, Moravy a Slezska

Skočit na obsah

Architoulky Přemysla Veverky: Úvodem

Přemysl Veverka - 15. 12. 17:00
Architoulky Přemysla Veverky: Úvodem

Toulat se neznamená kamsi se konkrétně ubírat, směřovat někam nebo se jen tak obyčejně procházet či špacírovat, toulka je radost, přátelé, neboť jejím znamením není ani tak cíl jako spíš hledání a poznávání, toulka má pečeť dobrodružství, tajemství a trochu i magie.

A ještě něco: toulání nepředpokládá bezhlavě se hnát bůhvíkam, především však stále dopředu, jako to činívají mnozí pošetilci, nýbrž se i zastavit, spočinout, odbočit, případně se na chvilku vrátit, neboť nikdy nevíme, v jakém záhybu cesty se skrývá jadérko, jež osvěží naši mysl i srdce. Potvrdil by to jistě Petr Hořejš, s nímž jsme se kdysi dávno potkávali v redakci Mladého světa a který se tak znamenitě toulá českou minulostí, a snad mi promine, že se odvažuji k podobně závratnému putování, byť mé kroky sledují slavné vily, stavby a rovněž osobnosti a události, jež s architekturou souvisejí.

Přemysl Veverka

Názory ke článku

Ke článku nebyly zatím napsány žádné názory. Můžete být první!

Prosím všechny čtenáře, aby v příspěvcích nepoužívali sprostá slova či napadající a jakékoliv osočovací výrazy. Děkuji mnohokrát. Vaše SlavneVily.

Nový příspěvek do diskuse(nechte pole nevyplněné) tři plus tři? (číslo)

Hodnocení článku

Nejlepší známka je 1, nejhorší známka je 5.
Průměrné hodnocení tohoto článku je: 1.8
(hodnotilo 4 čtenářů)
TOPlist SEO Rozcestník