SlavneVily.czSlavneVily.cz

Slavné vily.cz - Slavné vily Čech, Moravy a Slezska

Skočit na obsah

Kotěrovy kolonie i krásná sídliště

Ladislav Zikmund-Lender - www.czechdesign.cz - 15. 5. 22:00
Kotěrovy kolonie i krásná sídliště

Takto pestrý program najdete v Trmalově vile tento měsíc, výstava Kotěrova kolonie v Lounech je pro velký zájem prodloužena a sezóna vrcholí přednáškami nejvýznamnějších odborníků.

Program přednášek v Trmalově vile vyvrcholí v této sezóně dvěma přednáškami nejvýznamnějších odborníků na moderní architekturu ve střední Evropě – J. Vybírala a D. Prelovšeka.

Již 14. 5. 2009 v 16.30 se uskuteční přednáška C.F. Voysey a "anglický dům" na jižní Moravě prof. Jindřicha Vybírala. Přednáška se zabývá dílem jednoho z hlavních tvůrců britské architektury Arts & Crafts Charlese Francise Voyseyho (1857-1941) a jeho málo známým návrhem příměstského sídla továrníka Karla Löwa u Jihlavy. Na přednášku bude navazovat v 19.00 diskusní večer na téma Krásné sídliště? S mladými teoretiky a kurátory.

Na začátku června 3. 6. v 17.00 se představí slovinský badatel Damjen Prelovšek s přednáškou Architektonické dílo Josipha Plečnika. Přednáška představí české i pro nás méně známé zahraniční dílo tohoto architekta, který byl přítelem Jana Kotěry i T. G. Masaryka a který se významně podílel na podobě české meziválečné architektury.

Výstava v Trmalově vile Slavné vily Ústeckého kraje: Kotěrova kolonie v Lounech bude pro velký zájem veřejnosti o týden prodloužena. Výstavu můžete v Trmalově vile navštívit až do 24. 5. včetně. Od 27. 5. pak bude hned otevřena výstava Slavné vily Pardubického kraje.

Výstava Slavné vily Ústeckého kraje: Kotěrova kolonie v Lounech chce připomenout poněkud pozapomenuté dílo architekta Jana Kotěry. Při stavbě čtvrti pro železniční zaměstnance uplatnil Kotěra jako první v Čechách myšlenku architektury zahradního města. Čerpal ze svých znalostí německých a anglických zahradních měst. Jeho cílem bylo vybudovat samostatné město ve městě, spojení výhod venkova i města v jeden celek. K vidění je soubor unikátních dobových fotografií, původních plánů, model Kotěrovy kolonie i nejtypičtějšího rodinného domu.

Názory ke článku

Ke článku nebyly zatím napsány žádné názory. Můžete být první!

Prosím všechny čtenáře, aby v příspěvcích nepoužívali sprostá slova či napadající a jakékoliv osočovací výrazy. Děkuji mnohokrát. Vaše SlavneVily.

Nový příspěvek do diskuse(nechte pole nevyplněné) tři plus tři? (číslo)

Hodnocení článku

Nejlepší známka je 1, nejhorší známka je 5.
TOPlist SEO Rozcestník