SlavneVily.czSlavneVily.cz

Slavné vily.cz - Slavné vily Čech, Moravy a Slezska

Skočit na obsah

Kremerova vila se představí v Praze

Martin Kůs - Opavský a hlučínský deník - 21. 10. 22:00
Kremerova vila se představí v Praze

Praha, Hlučín - Hlučínská Kremerova vila architekta Lubomíra Šlapety z roku 1934 byla zařazena do knihy Slavné vily Čech, Moravy a Slezska.

Je tak jedním z pěti reprezentantů Moravskoslezského kraje v publikaci, která vychází jako průvodní ke stejnojmenné výstavě otevřené ve druhé polovině října v Národní technické knihovně v Praze-Dejvicích.

Výstavou vrcholí několikaletý projekt, který nejprve regionálně představil atraktivní vilovou architekturu jednotlivých krajů v příslušném regionu – v Opavě ji loni hostil Dům umění, a teď tedy bude zahájena finální celorepubliková souborná výstava.

Nebude ale jen statickou ukázkou staveb jednotlivých krajů. Představí se zde také jednotlivé regiony, a tak se můžeme těšit i na Dny Hlučína a Hlučínska. „Prezentaci pro tuto příležitost připravuje Muzeum Hlučínska,“ řekla k výstavě tisková mluvčí hlučínské radnice Lada Dobrovolná.

Pražská výstava by měla shrnout nejen dlouhodobé mapování vilové architektury u nás, ale také odpovědět jednoduchou otázku: Co je vila? Pro zpestření bude výstava doplněna nábytkovým a užitým designem využívaným v interiérech těchto sídel.

Názory ke článku

Ke článku nebyly zatím napsány žádné názory. Můžete být první!

Prosím všechny čtenáře, aby v příspěvcích nepoužívali sprostá slova či napadající a jakékoliv osočovací výrazy. Děkuji mnohokrát. Vaše SlavneVily.

Nový příspěvek do diskuse(nechte pole nevyplněné) tři plus tři? (číslo)

Hodnocení článku

Nejlepší známka je 1, nejhorší známka je 5.
Průměrné hodnocení tohoto článku je: 3
(hodnotilo 2 čtenářů)
TOPlist SEO Rozcestník