SlavneVily.czSlavneVily.cz

Slavné vily.cz - Slavné vily Čech, Moravy a Slezska

Skočit na obsah

Most má pět vil na prestižní přehlídce krásy

Martin Vokurka - Mostecký deník - 28. 8. 05:29
Most má pět vil na prestižní přehlídce krásy

Most - V největší výstavní síni mostecké městské knihovny je od včerejška k vidění expozice Slavné vily Čech, Moravy a Slezska. Knihovna představuje část projektu – padesát vil Ústeckého kraje. Je mezi nimi i sedm vil z Mostecka, pět z Mostu a dvě z Litvínova.

Všechny vybrané mostecké vily stojí ve čtvrti Zahražany, která tak potvrdila svou pověst jedné z nejhodnotnějších obytných zón v kraji.

Na výstavě si lze prohlédnout dobové i současné fotografie a plány mosteckých vil pojmenovaných po svých stavebnících či architektech: Tagwerkerova, Kindlova, Hauptmannova, Vaněčkova či vila manželů Zavoralových. Informační panely popisují mnohdy nelehké osudy majitelů atraktivních domů, které poznamenala válka a totalitní režim po roce 1948.

Výstavu připravila umělecká agentura Foibos a ústecká Galerie Emila Filly ve spolupráci s Národním památkovým ústavem ČR.

Více o expozici.

Názory ke článku

Ke článku nebyly zatím napsány žádné názory. Můžete být první!

Prosím všechny čtenáře, aby v příspěvcích nepoužívali sprostá slova či napadající a jakékoliv osočovací výrazy. Děkuji mnohokrát. Vaše SlavneVily.

Nový příspěvek do diskuse(nechte pole nevyplněné) tři plus tři? (číslo)

Hodnocení článku

Nejlepší známka je 1, nejhorší známka je 5.
TOPlist SEO Rozcestník