SlavneVily.czSlavneVily.cz

Slavné vily.cz - Slavné vily Čech, Moravy a Slezska

Skočit na obsah

Slavné vily Čech, Moravy a Slezska a Slavné vily Slovenska

Karel Oujezdský - ČRo 3 - Vltava - 9. 5. 22:00
Slavné vily Čech, Moravy a Slezska a Slavné vily Slovenska

V nové budově Fakultě architektury ČVUT v Praze-Dejvicích je nyní putovní výstava s názvem „Slavné vily Čech, Moravy a Slezska a Slavné vily Slovenska“.

Navazuje na stejnojmenné publikace vydané uměleckou agenturou Foibos a představí 120 vil z České republiky a 120 vil ze Slovenské republiky. Texty na výstavních panelech jsou doplněny novými i dobovými fotografiemi a plány.

Česká část výstavy připravená profesory Vladimírem Šlapetou a Pavlem Zatloukalem se zaměřila na vily od 19. století do současnosti, slovenský výběr, vedený profesorem Matúšem Dullou, je bohatší o dva příklady římských vil ze 3. století.

Jak tento knižní a výstavní projekt začínal, na to se Karel Oujezdský zeptal Oldřicha Janoty ze společnosti Foibos.

Výstavu „Slavné vily Čech, Moravy a Slezska a Slavné vily Slovenska“ si můžete v nové budově Fakulty architektury ČVUT v Praze-Dejvicích prohlédnout do 27. května, pak se přesune do dalších měst. Součástí výstavy je i bohatý doprovodný program zahrnující přednášky Zdeňka Lukeše a Jindřicha Vybírala, komentované prohlídky a exkurze.

Názory ke článku

Ke článku nebyly zatím napsány žádné názory. Můžete být první!

Prosím všechny čtenáře, aby v příspěvcích nepoužívali sprostá slova či napadající a jakékoliv osočovací výrazy. Děkuji mnohokrát. Vaše SlavneVily.

Nový příspěvek do diskuse(nechte pole nevyplněné) tři plus tři? (číslo)

Hodnocení článku

Nejlepší známka je 1, nejhorší známka je 5.
Průměrné hodnocení tohoto článku je: 1
(hodnotilo 1 čtenářů)
TOPlist SEO Rozcestník