SlavneVily.czSlavneVily.cz

Slavné vily.cz - Slavné vily Čech, Moravy a Slezska

Skočit na obsah

Špičková architektura láká do Národního domu

Radim Havlík - Prostějovský deník - 29. 12. 16:21
Špičková architektura láká do Národního domu

Prostějov/ Výstava Slavné vily Olomouckého kraje servíruje ve spolkových místnostech Národního domu na velkých panelech architektonické lahůdky.

Mezi desítkami staveb zaujmou i některé prostějovské architektonické skvosty, jakými jsou vily Františka a Josefa Kovaříkových či Neherových a Růžičkových.

Avšak nejen stoleté stavby a honosné měšťanské paláce ukazují tvůrci výstavy. Je zde k vidění i sporá dřevostavba s neotřelým půvabem, která „žije“ pouhých několik roků, či vila na sile. Tou je obývaná kostka na věži, která může ctitele barokní architektury až pobuřovat.

Součástí expozice jsou i materiály týkající se Jana Kotěry, architekta Národního domu. Výstava je v Národním domě ke shlédnutí od 18. prosince do 8. ledna příštího roku mezi čtrnáctou a sedmnáctou hodinou. Dveře spolkových místností však zůstanou o Vánočních svátcích, Silvestru a na Nový rok zavřeny.

Názory ke článku

Ke článku nebyly zatím napsány žádné názory. Můžete být první!

Prosím všechny čtenáře, aby v příspěvcích nepoužívali sprostá slova či napadající a jakékoliv osočovací výrazy. Děkuji mnohokrát. Vaše SlavneVily.

Nový příspěvek do diskuse(nechte pole nevyplněné) tři plus tři? (číslo)

Hodnocení článku

Nejlepší známka je 1, nejhorší známka je 5.
TOPlist SEO Rozcestník