SlavneVily.czSlavneVily.cz

Slavné vily.cz - Slavné vily Čech, Moravy a Slezska

Skočit na obsah

Začíná výstava Slavné vily Olomouckého kraje

Petra Poláková-Uvírová - Hranický deník - 7. 3. 04:00
Začíná výstava Slavné vily Olomouckého kraje

Přerov - Ojedinělou výstavu s názvem Slavné vily Olomouckého kraje instalovali ve středu 27. února pracovníci Muzea Komenského v Přerově v prostorách zdejšího zámku.

Expozice představuje významná architektonická díla v České republice tak, jak je zachytila stejnojmenná publikace. Zrak obyvatel Přerova upoutají zejména známé přerovské stavby - třeba funkcionalistická vila v Sadové ulici u parku Michalov nebo budova v Máchově ulici, kde nyní sídlí výtvarný obor základní umělecké školy Bedřicha Kozánka. Obdivovat mohou ale i slavné vily z Olomouce, Prostějova či Hranic.

„Každá vila má svou minulost a svůj příběh,“ řekl během středečních příprav na slavnostní vernisáž v Přerově Tomáš Řepa, který zajišťoval instalaci výstavy.

Vernisáž putovní výstavy se uskuteční ve čtvrtek 28. února odpoledne za účasti představitelů města a Olomouckého kraje. Návštěvníci přerovského zámku mohou expozici zhlédnout do 13. března.

Názory ke článku

Ke článku nebyly zatím napsány žádné názory. Můžete být první!

Prosím všechny čtenáře, aby v příspěvcích nepoužívali sprostá slova či napadající a jakékoliv osočovací výrazy. Děkuji mnohokrát. Vaše SlavneVily.

Nový příspěvek do diskuse(nechte pole nevyplněné) tři plus tři? (číslo)

Hodnocení článku

Nejlepší známka je 1, nejhorší známka je 5.
TOPlist SEO Rozcestník