SlavneVily.czSlavneVily.cz

Slavné vily.cz - Slavné vily Čech, Moravy a Slezska

Skočit na obsah

Zdeněk Lukeš: Architektura posledních 20 let

www.rozhlas.cz - 21. 11. 23:00
Zdeněk Lukeš: Architektura posledních 20 let

Pozvání k rozhovoru přijal Ing. arch. Zdeněk Lukeš, muž, který propadl kouzlu architektury 19. a 20. století a patří k často oslovovaným odborníkům. Stal se členem řady odborných komisí, ale zároveň si najde čas i na přednášky pro odborníky i fandy architektury.

Ing. arch Zdeněk Lukeš se narodil v roce 1954. V roce 1980 absolvoval Fakultu architektury ČVUT v Praze. V letech 1980 - 1990 byl zaměstnán v Archivu architektury Národního technického muzea, od roku 1990 pracuje v Kanceláři prezidenta republiky na Pražském hradě. V letech 2000 - 2003 byl děkanem Fakulty architektury v Liberci.

Ing. arch. Zdeněk Lukeš je autorem řady knih, článků i výstav. Jen namátkou můžeme zmínit spolupráci na Příbězích Pražského hradu, expozici Josip Plečnik nebo Deset století architektury. Také je autorem řady článků na internetovém serveru www.neviditelnypes.cz. Připravil knihu „Architektura 20. století“ - průvodce po architektonických památkách České republiky, který představuje charakteristické znaky a významné stavby tohoto období. Jméno Ing. arch. Zdeňka Lukeše najdete také pod tituly jako „100 staveb - moderní architektura Středočeského kraje“, „Slavné pražské vily“, „Praha 1891-1918 - Kapitoly o architektuře velkoměsta“ a další.

Zvukový záznam pořadu najdete v našem archivu

Názory ke článku

Ke článku nebyly zatím napsány žádné názory. Můžete být první!

Prosím všechny čtenáře, aby v příspěvcích nepoužívali sprostá slova či napadající a jakékoliv osočovací výrazy. Děkuji mnohokrát. Vaše SlavneVily.

Nový příspěvek do diskuse(nechte pole nevyplněné) tři plus tři? (číslo)

Hodnocení článku

Nejlepší známka je 1, nejhorší známka je 5.
TOPlist SEO Rozcestník