SlavneVily.czSlavneVily.cz

Slavné vily.cz - Slavné vily Čech, Moravy a Slezska

Skočit na obsah

Děkujeme
za podporu
a spolupráci

Hl. město Praha

MČ Praha 10

Strom

John Deere

Alvarez

Cestovatelské večery v Trmalově vile

FOIBOS - 9. 3. 10:22
Cestovatelské večery v Trmalově vile

Od dubna zahajujeme v Trmalově vile pravidelná setkávání s cestovateli! První večer se uskuteční 5. 4. 2012 od 19 hodin. V článku naleznete podrobný program na duben a květen.

Profesí vystudovaný geograf, jinak také cestovatel a krajinářský fotograf Pavel Svoboda navštívil řadu zajímavých míst, přičemž, jak sám říká, v jeho hledáčku figurují zejména vysoká pohoří a severská příroda. Jím pořádané cestopisné přednášky probíhají formou promítání fotografií, ilustračních videí, ale například i pouštěním ukázek místní hudby. Pátého dubna přijde do Trmalovy vily povídat o svém pobytu na Islandu a odstartuje tak sérii našich cestovatelských čtvrtků.
V pořadí druhém cestovatelském večeru se přeneseme do Vietnamu, kterým nás provede Topi Pigula, cestovatel, fotograf, novinář a lektor. S jeho fotografiemi a cestovatelskými články jste se mohli setkat na stránkách řady periodik, mj. třeba Lidových novin, Mladé fronty či Hospodářských novin. V současné době je šéfredaktorem geografického magazínu Travelfocus, stále cestuje a fotografickým nadšencům pomáhá v rámci fotokurzů zlepšovat jejich um.
Hned zkraje května zavítá do Trmalovy vily cestovatel, dobrodruh, fotograf a novinář v jedné osobě, Martin Mykiska. Během své cestovatelské dráhy, kterou započal v roce 1986 přechodem Capatiny a Retezacu v Rumunsku, navštívil Jižní i Severní Ameriku, Asii, rok pobýval na Antarktidě. Cestování se mu stalo stalo vášní a nezbytnou součástí nejen života jeho, ale i všech jeho nejbližších – z celou rodinou strávil například pět měsíců v Himaláji a společně o tom sepsali knihu, kterou ilustracemi opatřili cestovatelovi děti. Květnová přednáška se však ponese v rytmu jazzu a podíváme do jeho domovského města – New Orleansu! tento večer můžete chápat také jako navnazení a pozvánku na již tradiční koncerty v zahradě vily, které startují v červnu.
Himaláje pohledem Samuela Schreibera a Soni Sedláčkové. Cestovatelské duo, řídící se kromě jiného motem, že cesta je přinejmenším stejně důležitá jako cíl, zbrázdilo již řadu zajímavých zemí a míst, namátkou třeba Argentinu, Bolívii, Čínu, či Nový Zéland. 17. května se můžete těšit na "Třicetkrát na Sněžku a zpět aneb tři sta kilometrů kolem Everestu".
Marie Hofmannová uskutečnila v roce 2010 sama, jako nezávislá cestovatelka, cestu kolem světa. Strávila 120 hodin v letadle, plavila se na ostrovy v Indickém oceánu a Jižním Tichomoří, uskutečnila dobrodružnou výpravu do nitra Austrálie … Spala pod širým nebem i v přepychovém hotelu, v ubytovně typu kapsule, v soukromí nebo ubytovnách pro batůžkáře. I když se nepovažuje za lovkyni zážitků a zajímá ji spíš obyčejný život, navštívila i řadu míst uvedených na seznamu Světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO.

Názory ke článku

Ke článku nebyly zatím napsány žádné názory. Můžete být první!

Prosím všechny čtenáře, aby v příspěvcích nepoužívali sprostá slova či napadající a jakékoliv osočovací výrazy. Děkuji mnohokrát. Vaše SlavneVily.

Nový příspěvek do diskuse(nechte pole nevyplněné) tři plus tři? (číslo)

Hodnocení článku

Nejlepší známka je 1, nejhorší známka je 5.
TOPlist SEO Rozcestník