SlavneVily.czSlavneVily.cz

Slavné vily.cz - Slavné vily Čech, Moravy a Slezska

Skočit na obsah

Děkujeme
za podporu
a spolupráci

Hl. město Praha

MČ Praha 10

Strom

John Deere

Alvarez

Cestovatelský večer 22.11. - Šalamounovy ostrovy

FOIBOS - 15. 11. 15:39
Cestovatelský večer 22.11. - Šalamounovy ostrovy

Předposlední cestovatelský večer tohoto roku nás zavede na Šalamounovy ostrovy. Přednášet bude dvojice cestovatelů Samuel Schreiber a Soňa Sedláčková. Ve čtvrtek 22.11. od 19 hodin!

"Jsme dva cestovatelé, v civilu advokáti, kteří se před dvěma lety rozhodli udělat si v životě intermezzo a vydat se na cestu kolem světa. Sami jsme netušili, že na rodné půdě znovu staneme až po 511 dnech a pěti procestovaných kontinentech. Nejvýše jsme byli na vrcholu bolivijské Huyany Potosí v 6088 m.n.m., nejníže 15 metrů pod úrovní hladiny moře u australského jezera Eyre. Nejjižnějšího bodu cesty – 65 º jižní šířky - jsme dosáhli za Lemairovým průlivem na Antarktidě, nejsevernějšího v Londýně. Celkem jsme urazili 111 000 kilometrů.

Jedním z nejoblíbenějších dopravních prostředků pro nás byla loď. Při pohybu mezi 992 Šalamounovými ostrovy bychom se bez ní určitě neobešli. Stanuli jsme na 50 z nich a o tom, jak jsme se v tomhle tropickém ráji, kde se však odehrály jedny z největších námořních bitev druhé světové války a kde ještě i dlouho po jejím skončení byly zaznamenávány případy lidožroutství, měli, bude naše promítání v Trmalově vile ve čtvrtek 22. listopadu."

Více o nás a našich cestách naleznete na www.jinykafe.cz.

Názory ke článku

Ke článku nebyly zatím napsány žádné názory. Můžete být první!

Prosím všechny čtenáře, aby v příspěvcích nepoužívali sprostá slova či napadající a jakékoliv osočovací výrazy. Děkuji mnohokrát. Vaše SlavneVily.

Nový příspěvek do diskuse(nechte pole nevyplněné) tři plus tři? (číslo)

Hodnocení článku

Nejlepší známka je 1, nejhorší známka je 5.
TOPlist SEO Rozcestník