SlavneVily.czSlavneVily.cz

Slavné vily.cz - Slavné vily Čech, Moravy a Slezska

Skočit na obsah

Děkujeme
za podporu
a spolupráci

Hl. město Praha

MČ Praha 10

Strom

John Deere

Alvarez

Cestovatelský večer 28.6. 2012 od 19:00 - Nikaragua

FOIBOS - 23. 6. 09:31
Cestovatelský večer 28.6. 2012 od 19:00 - Nikaragua

Mezi záliby Petra Sojky patří cestování, fotografie i lezení po horách. Procestoval již 19 zemí, do Trmalovy vily přijde ve čtvrtek povídat o Nikaragui!

Petr Sojka o své cestě Nikaraguou říká: "Nikaraguou jsem se inspiroval díky jedné knize o praktikách Sovětskýho svazu a operacích STB na území střední Ameriky v období studené války. Nikaragua si prošla za celou její existenci těžkými zkouškami občanských válek a přírodních katastrof, díky tomu je tato země po Haity druhá nejchudší na celém Americkém kontinetu. V Nice jsem strávil čtyři týdny. V hlavním městě Managua začala a končila okružní cesta Nikaraguou při níž jsem během měsíce najel místní autobusovou dopravou a stopem 1350km, lodní dopravou přes jezero a po řekách přeplul celkem 550km. Během cesty jsem navštívil čtyři největší města v zemi Managuu, Granadu, Matagalpu a León. Navštívil jsem v jižní části země přírodní rezervaci Indio Maíz a na severu pobýval v národním parku Saslaya. Vylezl jsem na dva činný vulkány Concepción a Momotombo, strávil víkend u laguny Apoyo a pět dní jsem byl nucen zůstat ve městě El Castillo díky nečekanému přerušení místní lodní přepravy na řece Rio San Juan. Rád bych řekl něco o historii a také Niku představil v dnešním světle. :-)"

Názory ke článku

Ke článku nebyly zatím napsány žádné názory. Můžete být první!

Prosím všechny čtenáře, aby v příspěvcích nepoužívali sprostá slova či napadající a jakékoliv osočovací výrazy. Děkuji mnohokrát. Vaše SlavneVily.

Nový příspěvek do diskuse(nechte pole nevyplněné) tři plus tři? (číslo)

Hodnocení článku

Nejlepší známka je 1, nejhorší známka je 5.
TOPlist SEO Rozcestník