SlavneVily.czSlavneVily.cz

Slavné vily.cz - Slavné vily Čech, Moravy a Slezska

Skočit na obsah

Nenechte si ujít dnešní přednášku v Muzeu Karlovy Vary

Krajské muzeum Karlovarského kraje - 30. 3. 22:35
Nenechte si ujít dnešní přednášku v Muzeu Karlovy Vary

Dnes, 31. března 2010, jste srdečně zváni na přednášku do Muzea Karlovy Vary. Michael Rund zde přednáší tématicky k výstavě "Slavné vily karlovarského kraje". Mapuje život a dílo "sokolovského" Švýcara, architekta Heinricha Scherrera, jež je autorem téměř stovky staveb v celém kraji. V Karlových Varech jsou jeho dílem například Vila doc. Doberauera (součást dnešního komplexu Sanssouci), Vila Frisia, dva vilové domy v ulici Krále Jiřího.

Přednášku pro vás připravilo Muzeum Karlovy Vary ve volné návaznosti na právě probíhající výstavu Slavné vily Karlovarského kraje. Začíná 31. 3. 2010 v 17 hodin.

Muzeum Karlovy Vary

Nová louka 23, Karlovy Vary
T: +420 353 226 252 - 253
E: sekretariat@kvmuz.cz
http://kvmuz.cz/muz/muzeum-karlovy-vary
Slavné vily Karlovarského kraje

Otevírací doba muzea

středa - neděle: 9. 00 - 12. 00 a 13. 00 - 17. 00

Výstava a publikace

Od 19. března do 25. dubna 2010 jste zváni do Muzea Karlovy Vary na výstavu o slavných i pozapomenutých vilách Karlovarského kraje. 18. března 2010 byla při příležitosti vernisáže pokřtěna stejnojmenná publikace.

Dnešní Karlovarský kraj je z hlediska historické geografie mladým útvarem. Znovu byl vytvořen jako vyšší územně samosprávný celek v roce 2000 s centrem v Karlových Varech. Severozápad Čech má výrazný specifický prvek, jímž je lázeňství. Vyvěrá zde velké množství léčivých minerálních pramenů, což nemá ve světě obdoby a dalo tím způsobem regionu nezaměnitelný charakter lázeňských měst a městeček.

Více o knize.

Názory ke článku

Ke článku nebyly zatím napsány žádné názory. Můžete být první!

Prosím všechny čtenáře, aby v příspěvcích nepoužívali sprostá slova či napadající a jakékoliv osočovací výrazy. Děkuji mnohokrát. Vaše SlavneVily.

Nový příspěvek do diskuse(nechte pole nevyplněné) tři plus tři? (číslo)

Hodnocení článku

Nejlepší známka je 1, nejhorší známka je 5.
TOPlist SEO Rozcestník