SlavneVily.czSlavneVily.cz

Slavné vily.cz - Slavné vily Čech, Moravy a Slezska

Skočit na obsah

Trmalova vila

FOIBOS - 19. 2. 23:00
Trmalova vila

Vstupte... aneb Slavné vily s otevřenými dveřmi. V prostorách pražské Kotěrovy vily se na Vás těší Centrum architektury rodinného bydlení.

Trmalova vila nabízí bohatý program: nové zážitky a zajímavé události, které přitahují nejen místní obyvatele, ale i návštěvníky z jiných městských částí. Objekt je společenským a kulturním centrem Strašnic a okolí.

Obnovením některých společenských tradic bychom chtěli přispět k obohacení nabídky kulturních a uměleckých akcí ve Strašnicích. Projekt se také zaměřuje na rozvíjení využití volného času obyvatel místa, zejména pro rodin s dětmi. V programu kulturních akcí se objevují koncerty vážné hudby, besedy, semináře, vernisáže výstav a mnoho dalšího. Již při prvním kontaktu najdou návštěvníci Trmalovy vily informace o své čtvrti, o její minulosti a přítomnosti; seznámí se s výsledky dnešního kulturního života a tvůrci žijícími v Praze 10.

Vnitřní prostory a zahrada Trmalovy vily jsou také častým místem konání rodinných oslav a setkání, svateb a jiných společenských událostí.

Trmalova vila – Centrum architektury rodinného bydlení

Vilová 11, Praha 10
T +420 274 772 362
F +420 274 772 386
E info@slavnevily.cz
W http://www.slavnevily.cz/

otevřeno denně od 10 do 18 h.
kromě pondělí

Podrobnější informace o vile, programu a poskytovaných službách: http://www.slavnevily.cz/centrum-architektury
http://foibos.cz/trmalova-vila/

Trmalova vila

Jako jednu ze svých prvních staveb provedl tuto vilu architekt Jan Kotěra pro ředitele veřejné obchodní školy Františka Trmala z Toušic (1866-1945) a jeho manželku Růženu.

Jan Kotěra, člen Spolku výtvarných umělců Mánes, byl vůdčí osobností české architektonické moderny. V této vile je spojena soudobá anglická moderna a její filozofie rodinného bydlení i obdiv k domácímu lidovému stavitelství, touha po moderním pohodlném bydlení a jistá nostalgie po životě na venkově.

Nedílnou součástí je zahrada, kde Jan Kotěra umístil stavbu kůlničky s prostory pro hospodářská zvířata. Ústředním prostorem vnitřní dispozice se stala patrová schodišťová hala s malovaným trámovým stropem.

Rodina Trmalova prodala dům již roku 1911. Roku 1945 nad ním byla vyhlášena národní správa a roku 1950 přešla do vlastnictví státu. Od roku 1990 je v majetku Městské části Praha 10. V letech 1998 - 2001 byla její péčí rekonstruována a restaurována a již po první etapě rekonstrukce, 1. dubna 1999 uměleckou agenturou Foibos zpřístupněna veřejnosti.

Jste srdečně zváni do Trmalovy vily.

Trmalova vila – Centrum architektury rodinného bydlení
Vilová 11
Praha 10, 100 00

T +420 274 772 362
F +420 274 772 386
E info@slavnevily.cz
W http://www.slavnevily.cz/

Knihkupectví v Trmalově vile

Navštivte naše knihkupectví, kde naleznete nejen tituly z oboru architektury, ale také všechny publikace z edice Slavné vily.

Názory ke článku

Ke článku nebyly zatím napsány žádné názory. Můžete být první!

Prosím všechny čtenáře, aby v příspěvcích nepoužívali sprostá slova či napadající a jakékoliv osočovací výrazy. Děkuji mnohokrát. Vaše SlavneVily.

Nový příspěvek do diskuse(nechte pole nevyplněné) tři plus tři? (číslo)

Hodnocení článku

Nejlepší známka je 1, nejhorší známka je 5.
TOPlist SEO Rozcestník