SlavneVily.czSlavneVily.cz

Slavné vily.cz - Slavné vily Čech, Moravy a Slezska

Skočit na obsah

Trmalova vila, Centrum rodinného bydlení

FOIBOS - 28. 6. 05:43
Trmalova vila, Centrum rodinného bydlení

Vstupte... aneb Slavné vily s otevřenými dveřmi. V prostorách pražské Kotěrovy vily se na Vás těší Centrum architektury rodinného bydlení.

Trmalova vila nabízí bohatý program: nové zážitky a zajímavé události, které přitahují nejen místní obyvatele, ale i návštěvníky z jiných městských částí. Objekt je společenským a kulturním centrem Strašnic a okolí.

Obnovením některých společenských tradic bychom chtěli přispět k obohacení nabídky kulturních a uměleckých akcí ve Strašnicích. Projekt se také zaměřuje na rozvíjení využití volného času obyvatel místa, zejména pro rodin s dětmi. V programu kulturních akcí se objevují koncerty vážné hudby, besedy, semináře, vernisáže výstav a mnoho dalšího. Již při prvním kontaktu najdou návštěvníci Trmalovy vily informace o své čtvrti, o její minulosti a přítomnosti; seznámí se s výsledky dnešního kulturního života a tvůrci žijícími v Praze 10.

Vnitřní prostory a zahrada Trmalovy vily jsou také častým místem konání rodinných oslav a setkání, svateb a jiných společenských událostí.

Trmalova vila – Centrum architektury rodinného bydlení

Vilová 11, Praha 10
T +420 274 772 362
F +420 274 772 386
E info@slavnevily.cz
W http://www.slavnevily.cz/

otevřeno denně od 10 do 18 h.
kromě pondělí

Podrobnější informace o vile, programu a poskytovaných službách: http://www.slavnevily.cz/centrum-architektury
http://foibos.cz/trmalova-vila/

Trmalova vila

Jako jednu ze svých prvních staveb provedl tuto vilu architekt Jan Kotěra pro ředitele veřejné obchodní školy Františka Trmala z Toušic (1866-1945) a jeho manželku Růženu.

Jan Kotěra, člen Spolku výtvarných umělců Mánes, byl vůdčí osobností české architektonické moderny. V této vile je spojena soudobá anglická moderna a její filozofie rodinného bydlení i obdiv k domácímu lidovému stavitelství, touha po moderním pohodlném bydlení a jistá nostalgie po životě na venkově.

Nedílnou součástí je zahrada, kde Jan Kotěra umístil stavbu kůlničky s prostory pro hospodářská zvířata. Ústředním prostorem vnitřní dispozice se stala patrová schodišťová hala s malovaným trámovým stropem.

Rodina Trmalova prodala dům již roku 1911. Roku 1945 nad ním byla vyhlášena národní správa a roku 1950 přešla do vlastnictví státu. Od roku 1990 je v majetku Městské části Praha 10. V letech 1998 - 2001 byla její péčí rekonstruována a restaurována a již po první etapě rekonstrukce, 1. dubna 1999 uměleckou agenturou Foibos zpřístupněna veřejnosti.

Jste srdečně zváni do Trmalovy vily.

Architekti a architektura: od 14. května

Od 14. května do 18. června 2008 jste každou středu zváni na cyklus přednášek o Architektech a architektuře. Přednášky začínají vždy v 17 hodin.

Letní Jazz Festival: od 10. června

Letní večery, malebná zahrada Trmalovy vily, jazzová atmosféra pod širým nebem… Letošní ročník festivalu Jazz summer garden nights začíná 10. června.

Program festivalu:

10. 6. David Dorůžka Trio
David Dorůžka - kytara, Tomáš Liška - kontrabas, Tomáš Hobzek - bicí

12. 6. Jakub Zomer Trio
Jakub Zomer - piano a zpěv, Csaba Csendesz - bicí, Taras Voloschuk - kontrabas

17. 6. Petr Dvorský Trio

19. 6. Josef Vejvoda Trio
Kryštof Marek - piano, Ondřej Štajnochr - kontrabas, Josef Vejvoda - bicí

24. 6. Beata Hlavenková Trio
Beata Hlavenková - piano, Rasto Uhrik - kontrabas, Jiří Slavíček - bicí

Vstupenky

Trmalova vila – Centrum architektury rodinného bydlení
Vilová 11
Praha 10, 100 00

T +420 274 772 362
F +420 274 772 386
E info@slavnevily.cz
W http://www.slavnevily.cz/

Knihkupectví v Trmalově vile

Navštivte naše knihkupectví, kde naleznete nejen tituly z oboru architektury, ale také všechny publikace z edice Slavné vily.

Názory ke článku

Ke článku nebyly zatím napsány žádné názory. Můžete být první!

Prosím všechny čtenáře, aby v příspěvcích nepoužívali sprostá slova či napadající a jakékoliv osočovací výrazy. Děkuji mnohokrát. Vaše SlavneVily.

Nový příspěvek do diskuse(nechte pole nevyplněné) tři plus tři? (číslo)

Hodnocení článku

Nejlepší známka je 1, nejhorší známka je 5.
Průměrné hodnocení tohoto článku je: 2
(hodnotilo 1 čtenářů)
TOPlist SEO Rozcestník