SlavneVily.czSlavneVily.cz

Slavné vily.cz - Slavné vily Čech, Moravy a Slezska

Skočit na obsah

Heinrich Blum

FOIBOS - 16. 1. 06:04
Heinrich Blum

16. ledna roku 1884 se v moravských Soběšicích narodil Heinrich Blum.

Heinrich Blum se narodil do židovské rodiny. Studoval architekturu na Německé technické vysoké škole v Brně, kde také v roce 1925 obhájil svou disertační práci. Blumova tvorba byla významně ovlivněna stylem Adolfa Loose, nejprve prostřednictvím brněnských architektů s nimiž Blum spolupracoval, později též osobním setkáním s Loosem a možností navštěvovat jeho přednášky.

Heinrich Blum se poměrně výrazně zapsal do brněnské architektury první poloviny 20. století. Jeho příspěvkem do oblasti rodinného bydlení jsou vily Koblitzových a Rosenbergových v Preslově ulici a vila Wittalových v Hroznové ulici. Společně se Sikmundem Kerekesem a Shiramem Ašerem byl vypracován návrh Nájemního bloku s minimálními byty v Merhautově ulici, ve spolupráci s Bohuslavem Fuchsem vznikl projekt nájemního domu v Preslově ulici. Za další Blumovy práce zmiňme dnešní budovu Přírodovědecké fakulty Masarykovy univerzity v Brně na Janáčkově náměstí.

Architekt Blum zemřel po roce 1945 v některém z nacistických koncentračních táborů.

Názory ke článku

Ke článku nebyly zatím napsány žádné názory. Můžete být první!

Prosím všechny čtenáře, aby v příspěvcích nepoužívali sprostá slova či napadající a jakékoliv osočovací výrazy. Děkuji mnohokrát. Vaše SlavneVily.

Nový příspěvek do diskuse(nechte pole nevyplněné) tři plus tři? (číslo)

Hodnocení článku

Nejlepší známka je 1, nejhorší známka je 5.
TOPlist SEO Rozcestník