SlavneVily.czSlavneVily.cz

Slavné vily.cz - Slavné vily Čech, Moravy a Slezska

Skočit na obsah

Navštivte Kramářovu vilu

FOIBOS - 8. 5. 04:00
Navštivte Kramářovu vilu

Sídlo českých premiérů je dnes, 8. května 2008, otevřeno veřejnosti.

Kramářova vila, novobarokní budova z roku 1911, je v současnosti vyuzívána k reprezentačním účelům a politickým jednáním. Posledním premiérem, který ve vile skutečně bydlel, byl Vladimír Špidla. V letošním roce se dům otevírá veřejnosti poprvé, minulého "dne otevřených dveří", který se konal 28. září 2008, využily tisíce návštěvníků.

8. května bude zpřístupněna nejen Kramářova vila, ale také paláce Poslanecké sněmovny a Senátu. Otevřeny budou prostory poslaneckých klubů, jednací sál Poslanecké sněmovny, kuloáry a některé prostory ve Smiřickém, Šternberském a Thunovském paláci, jednací a slavnostní sál Horní komory, Rytířská a Audienční síň, Mytologická chodba, Valdštejnova pracovna, Prezidentský salonek, některé prostory Kolowratského paláce, Výstavní síň a Trčkovská galerie.

Kramářova vila

Karel Kramář, předseda první československé vlády (1918 až 1919) si pro svou vilu vybral rakouského architekta Bedřicha Ohmanna (1858 až 1927), který v Praze projektoval první secesní objekty a impozantní místo nad Vltavou, na jedné z nezastavěných hradčanských bašt. Vznikla tak jednopatrová novobarokní budova se secesními prvky.

Více o Kramářově vile.

Názory ke článku

Ke článku nebyly zatím napsány žádné názory. Můžete být první!

Prosím všechny čtenáře, aby v příspěvcích nepoužívali sprostá slova či napadající a jakékoliv osočovací výrazy. Děkuji mnohokrát. Vaše SlavneVily.

Nový příspěvek do diskuse(nechte pole nevyplněné) tři plus tři? (číslo)

Hodnocení článku

Nejlepší známka je 1, nejhorší známka je 5.
TOPlist SEO Rozcestník