SlavneVily.czSlavneVily.cz

Slavné vily.cz - Slavné vily Čech, Moravy a Slezska

Skočit na obsah

O vernisáži v NTK

FOIBOS - 21. 10. 22:00
O vernisáži v NTK

V úterý 19. října byla v Národní technické knihovně v Praze zahájena výstava Slavné vily Čech, Moravy a Slezska. Při slavnostní vernisáži byla také pokřtěna stejnojmenná publikace. Publikace i výstava, která potrvá do 29. listopadu, prezentují 120 vybraných vilových staveb Prahy, Brna a více jak 60 míst - měst a obcí ze všech krajů České republiky.

Na slavnostní zahájení výstavy přišla řada vzácných hostů: paní Livia Klausová, manželka prezidenta republiky a patronka celého projektu Slavných vil Čech, Moravy a Slezska, pan Peter Brňo, velvyslanec Slovenska a pan László Szöke, velvyslanec Maďarska, zástupci polské ambasády, Anna Matoušková, náměstkyně ministra kultury ČR, Pavel Chalupa starosta městské části Praha 6, starostové a představitelé dalších měst a obcí, Ing. arch. Naďa Goryczková, generální ředitelka NPÚ, prof. Pavel Zatloukal, prof. Rostislav Švácha, prof. Jindřich Vybíral, ostatní editoři publikací slavných vil, architekti, majitelé vil a mnozí další.

Výstava je provázena řadou doprovodných akcí, přednášek, komentovaných prohlídek a Dnů krajů a měst s dalšími informacemi a ukázkami jejich architektonického bohatství.

Přinášíme Vám několik fotografií se zahájení výstavy.

Názory ke článku

Ke článku nebyly zatím napsány žádné názory. Můžete být první!

Prosím všechny čtenáře, aby v příspěvcích nepoužívali sprostá slova či napadající a jakékoliv osočovací výrazy. Děkuji mnohokrát. Vaše SlavneVily.

Nový příspěvek do diskuse(nechte pole nevyplněné) tři plus tři? (číslo)

Hodnocení článku

Nejlepší známka je 1, nejhorší známka je 5.
TOPlist SEO Rozcestník