SlavneVily.czSlavneVily.cz

Slavné vily.cz - Slavné vily Čech, Moravy a Slezska

Skočit na obsah

Olomouc a Slavné vily v Šumperku

FOIBOS - 20. 5. 06:09
Olomouc a Slavné vily v Šumperku

Do 25. května je v Šumperku otevřena ojediněle úspěšná expozice o dějinách rodinného bydlení. Nenechte si ujít podnětné, zajímavé i překvapivé setkání s vilovou architekturou, nenechte si ujít Slavné vily Olomouckého kraje...

Výstava Slavné vily Olomouckého kraje je od 24. dubna do 25. května 2008 přístupná ve Vlastivědném Muzeu.

Expozice a kniha

Výstava prezentuje padesátku zajímavých vil a rodinných domů Olomouckého kraje. Nejstarší z nich byly postaveny kolem poloviny devatenáctého století, nejmladší jsou aktuálními díly vzniklými v posledních letech. Návštěvníci zde naleznou jak fotografie, plány, dobové dokumenty, kresby a obrazy, tak dobový nábytek a modely některých staveb.

V městech a obcích Olomouckého regionu zanechali svůj otisk jak architekti zvučných jmen, tak málo známí, ale přesto velice pozoruhodní tvůrci. Za nejslavnější z olomouckých vil je považována secesní vila Primavesi, výjimečná nejen svou architekturou, ale i životními osudy svých stavebníků.

Výstavu myšlenkově doprovází kniha Slavné vily Olomouckého kraje, vydaná pražskou agenturou Foibos. Publikace, rozdělená do pěti kapitol, navazuje na předchozí knihy o rodinných sídlech pražských a brněnských. Čtenáři se mohou vydat na virtuální procházku vilami v Olomouci, Prostějově, Šumperku, Přerově a dalších obcích regionu. Součástí publikace jsou i životní osudy architektů a stavebníků, osudy domů a turistický průvodce.

Více o knize Slavné vily Olomouckého kraje.

Názory ke článku

Ke článku nebyly zatím napsány žádné názory. Můžete být první!

Prosím všechny čtenáře, aby v příspěvcích nepoužívali sprostá slova či napadající a jakékoliv osočovací výrazy. Děkuji mnohokrát. Vaše SlavneVily.

Nový příspěvek do diskuse(nechte pole nevyplněné) tři plus tři? (číslo)

Hodnocení článku

Nejlepší známka je 1, nejhorší známka je 5.
TOPlist SEO Rozcestník