SlavneVily.czSlavneVily.cz

Slavné vily.cz - Slavné vily Čech, Moravy a Slezska

Skočit na obsah

Pardubické vily v Městském muzeu Lanškroun

FOIBOS - 31. 1. 23:00
Pardubické vily v Městském muzeu Lanškroun

Od 5. února do 3. dubna 2011 jste srdečně zváni do Městského muzea Lanškroun na výstavu o historii i nejaktuálnějších dílech vilové architektury Pardubického kraje...

Městské muzeum Lanškroun

A. Jiráska 1, Lanškroun
W: www.muzeumlanskroun.cz
E: muzeum@muzeumlanskroun.cz
T: +420 465 324 328

otevřeno od 5. 2. 2011 do 3. 4. 2011
Út – Pá 9:00 – 11:30 a 13:00 – 16:00 hodin
so – ne 13:00 – 17:00 hodin

Kniha

Pardubický kraj není zajímavým územím pouze pro své středověké památky, unikátně celistvá renesanční města a novověká šlechtická sídla, ale také pro mnoho pozoruhodných architektonických kreací z období 20.století. V regionu s rozvinutým průmyslem a osvícenými investory zanechali četná díla nejen všestranní stoupenci neorenesance jako byli Germano Wanderley a Jan Vejrych, secesní pražští architekti Alois Dryák a Osvald Polívka, vůdčí duch české moderní architektury Jan Kotra a v jeho stopách jdoucí dalí špičkoví tvůrci Josef Gočár a Otakar Novotný, ale také řada místních kultivovaných projektantů se solidní produkcí...

Více o knize.

Výstava se koná pod záštitou hejtmana Pardubického kraje Radko Martínka a starostky města Lanškrouna Stanislavy Švarcové.
Patronát nad celým projektem Slavné vily Čech, Moravy a Slezska převzala manželka prezidenta republiky Livia Klausová a Ministerstvo kultury ČR.

Názory ke článku

Ke článku nebyly zatím napsány žádné názory. Můžete být první!

Prosím všechny čtenáře, aby v příspěvcích nepoužívali sprostá slova či napadající a jakékoliv osočovací výrazy. Děkuji mnohokrát. Vaše SlavneVily.

Nový příspěvek do diskuse(nechte pole nevyplněné) tři plus tři? (číslo)

Hodnocení článku

Nejlepší známka je 1, nejhorší známka je 5.
TOPlist SEO Rozcestník