SlavneVily.czSlavneVily.cz

Slavné vily.cz - Slavné vily Čech, Moravy a Slezska

Skočit na obsah

Prohlédněte si Slavné vily na on-line mapách

FOIBOS - 18. 8. 22:00
Prohlédněte si Slavné vily na on-line mapách

Krásná a zajímavá architektura je součástí našich měst a obcí, stačí se jen dobře dívat...

Umělecká agentura Foibos zveřejnila své Slavné vily na stránkách Mapy.cz a Wikimapy.cz.

Krásná a výjimečná architektura není výsadou hlavních turistických zón, snad právě naopak. Zajímavé, půvabné, odvážné a jedinečné stavby míjíme na svých každodenních cestách městem – mnohdy bez povšimnutí. Edice Slavné vily příchází s jedinečným projektem, jehož cílem je představit architekturu krajů České republiky jako příběh o vilách a rodinných domech, jejich architektech, stavebnících a stavitelích.

„...Možná, že některá ze slavných vil je právě ve Vaší ulici. Mnohé stavby, a dokonce i takové, které ovlivnily vývoj české architektury, bývají v historických přehledech opomíjeny. Architektura rodinného bydlení je často považována spíše za odbočku či doplněk těch „velkých“ dějin architektury. Právě proto, abychom ukázali, že v nejbližším okolí každého z nás mohou být staby se slavnou historií, jsme se rozhodli umístit záznamy o vilách na Mapy.cz a Wikimapy.cz...“.

Na internetových stránkách Mapy.cz a Wikimapy.cz naleznete stavby z prvních tří knih edice Slavné vily, tedy z Prahy, Brna a Olomouce.

Jsou zde zveřejněny fotografie a popisy staveb, adresy a gps souřadnice. Podrobnější informace o vilách a rodinných domech poskytuje server www.slavnevily.cz.

Vydavatelem edice Slavné vily je Umělecká agentura Foibos.

V kategorii Slavné vily je v současnosti zadáno 164 příspěvků. Prohlédněte si je zde.

Názory ke článku

Ke článku nebyly zatím napsány žádné názory. Můžete být první!

Prosím všechny čtenáře, aby v příspěvcích nepoužívali sprostá slova či napadající a jakékoliv osočovací výrazy. Děkuji mnohokrát. Vaše SlavneVily.

Nový příspěvek do diskuse(nechte pole nevyplněné) tři plus tři? (číslo)

Hodnocení článku

Nejlepší známka je 1, nejhorší známka je 5.
TOPlist SEO Rozcestník