SlavneVily.czSlavneVily.cz

Slavné vily.cz - Slavné vily Čech, Moravy a Slezska

Skočit na obsah

Repríza rozhlasového pořadu Slavné vily

FOIBOS - 30. 9. 17:30
Repríza rozhlasového pořadu Slavné vily

Reprízu prvního pořadu o vilách a lidech po jeho úterní premiéře v 16 hodin 2. října, si zájemci mohou poslechnout z neděle na pondělí 8. října pětatřicet minut po půlnoci na Českém rozhlasu 3 - Vltava.

Půlhodinový dokument poprvé v úterý 2. října a potom vždy v úterý ve stejném čase nabídne pohled odborníka na několik nejvýznačnějších objektů z určitého období. Posluchači se setkají s potomky známých architektů i se současnými obyvateli těchto domů. Podtitul prvního dílu zní Historismus v Praze, a tak všechny zájemce o architekturu a historii čeká rozhlasová procházka po vilách, které byly v hlavním městě postaveny v druhé polovině 19. století. Těšit se mohou na návštěvu Lannovy nebo například Gröbeho vily, které projektovali nejlepší tehdejší architekti. Setkat se můžete i se sochařkou Zinou Koulovou, která bude vzpomínat na svého dědečka, architekta Jana Koulu. Na otázky televizního a rozhlasového moderátora, autora známého místopisného cyklu Po Česku, Václava Žmolíka bude odpovídat, a vily i osudy jejich majitelů představí známý historik architektury, Zdeněk Lukeš. Posluchači uslyší i herce Jana Potměšila, který propůjčil hlas spojovacím textům.

Pořady jsou připravovány ve spolupráci s nakladatelskou edicí Slavné vily, vydávanou uměleckou agenturou Foibos. Vedle slavných pražských vil budou představeny slavné brněnské vily, slavné vily Olomouckého kraje a postupně také vily všech dalších krajů ČR.

Názory ke článku

Ke článku nebyly zatím napsány žádné názory. Můžete být první!

Prosím všechny čtenáře, aby v příspěvcích nepoužívali sprostá slova či napadající a jakékoliv osočovací výrazy. Děkuji mnohokrát. Vaše SlavneVily.

Nový příspěvek do diskuse(nechte pole nevyplněné) tři plus tři? (číslo)

Hodnocení článku

Nejlepší známka je 1, nejhorší známka je 5.
TOPlist SEO Rozcestník