SlavneVily.czSlavneVily.cz

Slavné vily.cz - Slavné vily Čech, Moravy a Slezska

Skočit na obsah

Repríza třetího dílu pořadu Slavné vily

FOIBOS - 2. 10. 08:19
Repríza třetího dílu pořadu Slavné vily

Repríza třetího pořadu o vilách a lidech bude vysílána z neděle na pondělí 22. října pětatřicet minut po půlnoci opět na stanici Český rozhlas 3 Vltava.

Jako pokaždé, i tentokrát dokument posluchačům nabídne pohled odborníka na několik nejvýznačnějších vilových objektů z daného období a setkání se současnými obyvateli těchto domů.

Podtitul třetího dílu zní Moderna a kubismus v Praze. Zájemce o architekturu, ale i historii, čeká rozhlasová procházka po vilách, které byly v hlavním městě postaveny na počátku 20. století. Posluchači se mohou těšit například na návštěvu Suchardovy, Trmalovy a Bílkovy vily, které projektovali nejlepší architekti své doby. Zvláštní pozornost bude věnována osobnosti Jana Kotěry. Dojde i na zastavení u kubistické vily pod Vyšehradem. Na otázky reportéra Václava Žmolíka bude tentokrát odpovídat a vily i osudy jejich majitelů přiblíží známý historik architektury, Zdeněk Lukeš.

Reprízu třetího pořadu o vilách a lidech, po jeho úterní premiéře v 16 hodin 16. října, je možné si poslechnout z neděle na pondělí 22. října pětatřicet minut po půlnoci.

Pořady jsou připravovány ve spolupráci s nakladatelskou edicí Slavné vily, vydávanou uměleckou agenturou Foibos. Vedle slavných pražských vil budou představeny slavné brněnské vily, slavné vily Olomouckého kraje a postupně také vily všech dalších krajů ČR.

Názory ke článku

Ke článku nebyly zatím napsány žádné názory. Můžete být první!

Prosím všechny čtenáře, aby v příspěvcích nepoužívali sprostá slova či napadající a jakékoliv osočovací výrazy. Děkuji mnohokrát. Vaše SlavneVily.

Nový příspěvek do diskuse(nechte pole nevyplněné) tři plus tři? (číslo)

Hodnocení článku

Nejlepší známka je 1, nejhorší známka je 5.
TOPlist SEO Rozcestník