SlavneVily.czSlavneVily.cz

Slavné vily.cz - Slavné vily Čech, Moravy a Slezska

Skočit na obsah

Slavné stavby Prahy 6 na poslední chvíli

FOIBOS - 10. 10. 22:00
Slavné stavby Prahy 6 na poslední chvíli

Výstavní síň U Písecké brány hostí výstavu Slavné stavby Prahy 6, věnovanou architektuře této městské části.

Na 58 panelech výstavy je prezentováno více než sedmdesát nejhodnotnějších příkladů architektury. Nejstarší z nich vznikly v 11. století, nejnovější byly dostavěny teprve nedávno. Každé stavbě je věnován stručný text s popisem dispozičního řešení, použitých konstrukcí a materiálů, s charakteristikou stylu, navíc v kontextu tvorby příslušného autora i dobového architektonického vývoje. Každý objekt doplňuje archivní a nově pořízená fotografická a plánová dokumentace.

Praha 6 žije v povědomí obyvatel jako město moderní, vniklé především ve 20. století, což je v podstatě pravdivý obraz. Je nicméně pravdou, že je též místem s velmi bohatou minulostí.

Expozice

Písecká brána
K Brusce 5, Praha 6-Hradčany

Výstava je otevřena od 18. září 2009 do 13. října 2009 denně mimo pondělí od 13 do 19 hodin.

Pořadatelé výstavy: MČ Praha 6. Písecká brána, Foibos
Hlavní partneři: Metrostav Development, Rezidence Císařský mlýn
Partneři: Crowne Plaza Prague, Casua, InterCora
Záštita: Mgr. Tomáš Chalupa, starosta MČ Praha 6

Publikace a výstava

Kniha i výstava se věnují architektuře města. Publikace Slavné stavby Prahy 6 vychází jako další díl významné řady nakladatelství Foibos Books „Slavné stavby“, která mapuje architekturu jednotlivých částí hlavního města Prahy a měst republiky. Seznamuje návštěvníky a čtenáře s podrobnými dějinami jednotlivých, historicky a architektonicky význačných objektů. Je tedy zároveň hodnotící studií staveb, které na tom kterém území vznikly.

Klíčem k obsahu rozdělení Slavných staveb Prahy 6 byla tentokrát typologie, nauka o stavbách podle jejich určení. To platí o stavbách 19. a 20. století, starší je potom popsáno a hodnoceno poldle časové a slohové posloupnosti. Kniha i výstava zachycuje výběr nejvýznamnějších budov na území celé Prahy 6.

Především však mají být zábavným čtením a prohlížením pro všechny, kteří dychtí po hlubším poznání, neznamená to však, ža by rezignovaly na požadavek věrohodnosti. Proto se nemohou vzdát ani parametrů odborné publikace a odborné výstavy.

Názory ke článku

Ke článku nebyly zatím napsány žádné názory. Můžete být první!

Prosím všechny čtenáře, aby v příspěvcích nepoužívali sprostá slova či napadající a jakékoliv osočovací výrazy. Děkuji mnohokrát. Vaše SlavneVily.

Nový příspěvek do diskuse(nechte pole nevyplněné) tři plus tři? (číslo)

Hodnocení článku

Nejlepší známka je 1, nejhorší známka je 5.
Průměrné hodnocení tohoto článku je: 2
(hodnotilo 1 čtenářů)
TOPlist SEO Rozcestník