SlavneVily.czSlavneVily.cz

Slavné vily.cz - Slavné vily Čech, Moravy a Slezska

Skočit na obsah

Slavné vily Čech, Moravy a Slezska se přestěhovaly do Moravské a Slezské Ostravy

FOIBOS; foto: Lubomír Časnocha - 27. 10. 13:56
Slavné vily Čech, Moravy a Slezska se přestěhovaly do Moravské a Slezské Ostravy

V úterý 25. října byla v renovované Slezskoostravské galerii slavnostně otevřena výstava Slavné vil Čech, Moravy a Slezska a od 26. října až do 27. listopadu bude možné zde navštívit 80 a v Muzeu Ostravy na Masarykově náměstí 40 slavných vil ze všech krajů ČR.

Na slavnostní vernisáž přišla řada hostů, mezi nimi také generální ředitel ArcelorMittal Ostrava Sanjay Samaddar, majitelka nejslavnější ostravské Liskovy vily paní dr. Drahoslava Doležílková. Senátor a starosta Slezské Ostravy ing. Antonín Maštalíř v úvodu výstavy přivítal expozici slavných vil jako důstojné a jedinečné znovuzahájení galerie po úpravách a pokřtil knihu o slavných vilách doprovázející výstavu. Spokojen s uspořádáním výstavy v Ostravě a vernisáží ve Slezskoostravské galerii byl také kurátor výstavy Tadeáš Goryczka, ředitelka pražského nakladatelství FOIBOS BOOKS Lenka Jirátová a autor projektu Oldřich Janota.

autor fotografií: Lubomír Časnocha

Názory ke článku

Ke článku nebyly zatím napsány žádné názory. Můžete být první!

Prosím všechny čtenáře, aby v příspěvcích nepoužívali sprostá slova či napadající a jakékoliv osočovací výrazy. Děkuji mnohokrát. Vaše SlavneVily.

Nový příspěvek do diskuse(nechte pole nevyplněné) tři plus tři? (číslo)

Hodnocení článku

Nejlepší známka je 1, nejhorší známka je 5.
Průměrné hodnocení tohoto článku je: 1.5
(hodnotilo 2 čtenářů)
TOPlist SEO Rozcestník