SlavneVily.czSlavneVily.cz

Slavné vily.cz - Slavné vily Čech, Moravy a Slezska

Skočit na obsah

Slavné vily na vlnách Českého rozhlasu 4. díl

FOIBOS - 19. 10. 11:51
Slavné vily na vlnách Českého rozhlasu 4. díl

V úterý 23. října v 16,00 bude Český rozhlas 3 Vltava vysílat čtvrtý díl z dokumentárního cyklu Václava Žmolíka o Slavných vilách.

Půlhodinový dokument posluchačům nabídne jako pokaždé pohled odborníka na několik nejvýznačnějších vilových objektů z daného období a také setkání se současnými obyvateli těchto domů. Podtitul čtvrtého dílu zní Secesní moderna v Brně, a tak tentokrát zájemce o architekturu, ale i historii čeká rozhlasová procházka po vilách, které byly v moravské metropoli postaveny na počátku 20. století. Těšit se mohou na návštěvu Reissigovy anebo Löw-Beerovy vily a také na prohlídku vlastní vily architekta Dušana Jurkoviče.

Na otázky reportéra Václava Žmolíka bude tentokrát odpovídat a vily i osudy jejich majitelů přiblíží známý historik umění Prof. Jan Sedlák. Reprízu čtrtého pořadu o vilách a lidech, po jeho úterní premiéře v 16 hodin 23. října, je možné si poslechnout z neděle na pondělí 29. října pětatřicet minut po půlnoci opět na stanici Český rozhlas 3 Vltava.

Pořady jsou připravovány ve spolupráci s nakladatelskou edicí Slavné vily, vydávanou uměleckou agenturou Foibos. Vedle slavných brněnských vil budou představeny slavné vily Olomouckého kraje a postupně také vily všech dalších krajů ČR.

Názory ke článku

1.11. 13:18Nový

Zasílání upozornění na nové názory je dostupné jen zaregistrovaným uživatelům. Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte.

Hodnocení článku

Nejlepší známka je 1, nejhorší známka je 5.
Průměrné hodnocení tohoto článku je: 3
(hodnotilo 1 čtenářů)
TOPlist SEO Rozcestník