SlavneVily.czSlavneVily.cz

Slavné vily.cz - Slavné vily Čech, Moravy a Slezska

Skočit na obsah

Slavné vily na vlnách Českého rozhlasu 5. díl

FOIBOS - 20. 10. 07:58
Slavné vily na vlnách Českého rozhlasu 5. díl

V úterý 30. října v 16,00 bude Český rozhlas 3 Vltava vysílat pátý díl z dokumentárního cyklu Václava Žmolíka o Slavných vilách.

Půlhodinový dokument posluchačům nabídne jako pokaždé pohled odborníka na několik nejvýznačnějších vilových objektů z daného období a také setkání se současnými obyvateli těchto domů.

Podtitul pátého dílu zní Hledání nového stylu v Praze, a

tak tentokrát zájemce o architekturu, ale i historii čeká rozhlasová procházka po vilách, které byly v hlavním městě postaveny po roce 1918, když vznikla Československá republika. Těšit se mohou na návštěvu vil Hübschmannovy a Vondrákovy na Ořechovce anebo tak zvaného Marešova domečku v kolonii rodinných domků Domov na Žižkově.

Na otázky reportéra Václava Žmolíka bude tentokrát odpovídat a vily i osudy jejich majitelů přiblíží známý historik architektury Zdeněk Lukeš.

Reprízu pátého pořadu o vilách a lidech, po jeho úterní premiéře v 16 hodin 30. října, je možné si poslechnout z neděle na pondělí 5. listopadu pětatřicet minut po půlnoci opět na stanici Český rozhlas 3 Vltava.

Pořady jsou připravovány ve spolupráci s nakladatelskou edicí Slavné vily, vydávanou uměleckou agenturou Foibos. Vedle slavných brněnských vil budou představeny slavné vily Olomouckého kraje a postupně také vily všech dalších krajů ČR.

Názory ke článku

Ke článku nebyly zatím napsány žádné názory. Můžete být první!

Prosím všechny čtenáře, aby v příspěvcích nepoužívali sprostá slova či napadající a jakékoliv osočovací výrazy. Děkuji mnohokrát. Vaše SlavneVily.

Nový příspěvek do diskuse(nechte pole nevyplněné) tři plus tři? (číslo)

Hodnocení článku

Nejlepší známka je 1, nejhorší známka je 5.
TOPlist SEO Rozcestník