SlavneVily.czSlavneVily.cz

Slavné vily.cz - Slavné vily Čech, Moravy a Slezska

Skočit na obsah

Slavné vily Plzeňského kraje

FOIBOS - 17. 9. 22:00
Slavné vily Plzeňského kraje

Další kniha z edice o slavných i pozapomenutých vilách.

Půvaby a zajímavosti plzeňských vil

S plzeňským krajem je spojena celá řada významných jmen zlaté éry vilové architektury – stavební firma Müller&Kapsa, Adolf Loos a jeho spolupracovník Karel Lhota, Heinrich Kulka a další. Města a vesnice jako Holoubkov, Zbiroh, Domažlice, Sušice a další si vytvořily v průběhu staletí specifické niveau osady weekend-housů, pozoruhodných kolonié rodinných domků, či romantické osady dýchající historií prominentních postav české kultury.
Mezi nejvýznamnější památky vilové architektury se řadí například secesní vila Karla Kestřánka, vila Jana Cingroše, cottage Kraisingrova, Spaunova vila od Leopolda Bauera, Máchova vila v Holoubkově od Jana Kotěry, byty od Adolfa Loose v Plzni, z období funkcionalismu zaujme například vila Jana Rohrera či vila Karla Tomáška. Pozadu nezůstává ani architektura současná, mezi níž vyniká například Vila v Čižicích, vila Nemus či vila Skalka.
Publikace o charakteru, zajímavostech a půvabech rodinné architektury Plzeňského kraje...

Názory ke článku

Ke článku nebyly zatím napsány žádné názory. Můžete být první!

Prosím všechny čtenáře, aby v příspěvcích nepoužívali sprostá slova či napadající a jakékoliv osočovací výrazy. Děkuji mnohokrát. Vaše SlavneVily.

Nový příspěvek do diskuse(nechte pole nevyplněné) tři plus tři? (číslo)

Hodnocení článku

Nejlepší známka je 1, nejhorší známka je 5.
TOPlist SEO Rozcestník