SlavneVily.czSlavneVily.cz

Slavné vily.cz - Slavné vily Čech, Moravy a Slezska

Skočit na obsah

Slovenské vily: triumf architektury

FOIBOS; zdroj: Pravda.sk, Spravy.Bringer.sk - 1. 12. 23:00
Slovenské vily: triumf architektury

Jedinečná publikace ukazuje rodinné domy a vily jak je ještě neznáte: od antických římských vil až po nejaktuálnější architektonickou tvorbu. Jsou zde představeny více než dvě desítky slovenských měst a obcí a šedesát pět jedinečných staveb, slavných i neprávem pozapomenutých... v minulém týdnu nejprodávanější kniha v síti knihkupectví Artforum!

Průřez vilovou architekturou celé Slovenské republiky je tvořivě dokreslen životními příběhy architektů, stavebníků a velkých osobností, jejichž osudy se slavnými vilami souvisejí.

Kniha jedinečným způsobem zachycuje vývoj rodinného bydlení, neopomíjí ani dobový životní styl ani zasazení do kontextu stylů a slohů. Zveme Vás tedy k cestě dějinami slovenské vilové architektury: na prvopočátku stojí "villa rustica" z 2. až 3. století, přivítá Vás renesanční vila v Betlanovicích ze 16. století, Villa Nečas v Žiline z 18. století, v žádném případě nelze opomenout rozmáchlý stavební vývoj století devatenáctého i specifika rodinných sídel budovaných po roce 1990...

Slavné vily Slovenska získaly v minulém týdnu téměř překvapivé prvenství: v prodejní síti knihkupectví Artforum se publikace o půvabech a zajímavostech rodinného bydlení stala vůbec nejprodávanější knihou – a to napříč všemi žánry a tématy.

Názory ke článku

Ke článku nebyly zatím napsány žádné názory. Můžete být první!

Prosím všechny čtenáře, aby v příspěvcích nepoužívali sprostá slova či napadající a jakékoliv osočovací výrazy. Děkuji mnohokrát. Vaše SlavneVily.

Nový příspěvek do diskuse(nechte pole nevyplněné) tři plus tři? (číslo)

Hodnocení článku

Nejlepší známka je 1, nejhorší známka je 5.
TOPlist SEO Rozcestník