SlavneVily.czSlavneVily.cz

Slavné vily.cz - Slavné vily Čech, Moravy a Slezska

Skočit na obsah

Věra Chytilová

FOIBOS - 2. 2. 05:41
Věra Chytilová

2. února 1929 se narodila režisérka Věra Chytilová.

Věra Chytilová se narodila v Ostravě. Studovala na Filmové a televizní fakultě Akademie múzických umění v Praze a v 60. letech se prosadila jako nadaná režisérka s osobitým pohledem na svět. Stále je považována za jednu z nejvýraznějších osobností české filmové tvorby.

Vila Věry Chytilové

Vila na ojedinělém místě, s nádhernými výhledy na město, ale také dobře viditelná, byť obklopená bohatou zelení. Přitom docela obtížně přístupná. Místo pro ni bylo vybráno s citem vskutku filmařským. Stojí v zeleni na kopci nad Prahou, sestupuje po svahu, od zeleně se odráží ostrou bělostí, přitom se do ní pokouší co nejvíc proniknout svými velikými a až před fasádu natahovanými okny.

Z té vily lze vyčíst, že investorka byla dostatečně poučená ve věcech architektury (ostatně ji několik let studovala) a byla si také dostatečně vědoma toho, že má-li být výsledkem kvalitní architektura, nelze architekta znásilňovat. Ostatně, architekta si vybrala v malé soutěži...

Více o vile Věry Chytilové.

Názory ke článku

Ke článku nebyly zatím napsány žádné názory. Můžete být první!

Prosím všechny čtenáře, aby v příspěvcích nepoužívali sprostá slova či napadající a jakékoliv osočovací výrazy. Děkuji mnohokrát. Vaše SlavneVily.

Nový příspěvek do diskuse(nechte pole nevyplněné) tři plus tři? (číslo)

Hodnocení článku

Nejlepší známka je 1, nejhorší známka je 5.
TOPlist SEO Rozcestník