SlavneVily.czSlavneVily.cz

Slavné vily.cz - Slavné vily Čech, Moravy a Slezska

Skočit na obsah

Vernisáž v Krnově

FOIBOS - 13. 1. 12:22
Vernisáž v Krnově

V pátek 9. ledna 2009 byla slavnostně zahájena v Krnově výstava Slavné vily Moravskoslezského kraje a polského příhraničí.

Výstavu zahájila starostka města Krnova Renata Ramazanová, která spolu s novým hejtmanem Moravskoslezského kraje Ing. Jaroslavem Palasem převzala nad výstavou záštitu.

Do Flemmichovy vily přišlo velké množství zájemců o moderní architekturu a také obdivovatelů této jedinečné stavby. Vile je (mimo jiné) věnováno samostatné heslo na výstavě i v publikaci Slavné vily Moravskoslezského kraje.

Vila je dílem vídeňského architekta a všestranného designéra Otto Prutschera a je sama o sobě krásným exponátem. Majitel vily - město Krnov - v ní plánuje vybudovat expozici individualistické moderny a spolkový dům.

Mezi hosty vernisáže, kteří přispěli svým vystoupením, byli spoluautoři výstavy a publikace Prof. Ing. arch. Vladimír Šlapeta, DrSc., děkan brněnské Fakulty architektury, autor řady výstav a publikací o české a středoevropské architektuře a Ing. arch. Naďa Goryczková, generální ředitelka Národního památkového ústavu v Praze.

Z pražského Uměleckoprůmyslového muzea přijela PhDr. Daniela Karasová, CSc., vedoucí kurátorka sbírky nábytku a designu, členka Mezinárodní rady muzeí - ICOM a ve svém vystoupení přislíbila pomoc při budování expozice ve Flemmichově vile.

Do 1. března budou mít krnovští obyvatelé i návštěvníci města možnost seznámit se s nejvzácnějšími vilovými stavbami kraje, mezi nimi potom se šesti stavbami Krnova, které jsou vybrány z širšího bohatství vilové architektury města.

Od 5. března se výstava představí v Bruntálu.

Více o výstavě Slavné vily Moravskoslezského kraje v Krnově.

Názory ke článku

Ke článku nebyly zatím napsány žádné názory. Můžete být první!

Prosím všechny čtenáře, aby v příspěvcích nepoužívali sprostá slova či napadající a jakékoliv osočovací výrazy. Děkuji mnohokrát. Vaše SlavneVily.

Nový příspěvek do diskuse(nechte pole nevyplněné) tři plus tři? (číslo)

Hodnocení článku

Nejlepší známka je 1, nejhorší známka je 5.
TOPlist SEO Rozcestník